Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Mistika Ultima İş Akışında AJA KONA 5 Kartları
Mistika Ultima İş Akışında AJA KONA 5 Kartları
28.03.2019 11:27

Üst düzey post prodüksiyon çözümleri geliştirme ve bütünleştirmede onlarca yıllık deneyime sahip İspanyol teknoloji firması SGO, yayın müşterilerine kolay ve iyileştirilmiş 8K yapımlar sağlamak için tamamlama ve iş akışı çözümü Mistika Ultima’nın içerisine AJA KONA 5 ses ve görüntü giriş-çıkış kartlarını bütünleştirdi. 

Asya’da canlı 8K yayınları için kullanılmakta olan yeni Mistika Ultima 8K System, sıkıştırmasız formatlarla bile 60p’de 8K Full UHD için gerçek zamanlı bir tamamlama ve rötuş iş akışı sağlıyor. 12G-SDI I/O bağlantısı, Mistika Ultima yazılımı, bir HP Z8 iş istasyonu, yüksek performanslı bir SGO bellek çözümü ve diğer endüstri standardında donanımdan oluşuyor. 

Yüksek performanslı 8 hatlı PCIe 3.0 kayıt ve çıkış kartı KONA 5, 12G-SDI I/O ve HDMI 2.0 çıkışa sahip. OEM çözüm ortakları için kart macOS, Windows ve Linux için AJA SDK üzerinde destekleniyor ve 8K ve çok kanallı 4K gibi gelişmiş özellikler sunuyor. KONA 5 AJA’nın macOS ve Windows sürücüleri ve uygulama eklentileri yoluyla Avid Media Composer ile ve Adobe Premiere Pro, Apple Final Cut Pro X gibi yaratıcı araçlarla uyumlu. KONA 5 12G-SDI kullanılırken aynı anda kayıt ve sinyal geçişi sağlıyor, ve HDMI çıkışı, yüksek renk bit derinliği ve çok formatlı HDR desteği sunuyor.

SGO Genel Müdürü Geoff Mills şunları söyledi: “8K yapımlar karmaşık ve zahmetli oldukları için müşterilerimizi en iyi teknolojiyle donatmayı hedefliyoruz; bu gereksinimi karşılayan KONA 5, Mistika Ultima 8K sistemimiz için doğal bir seçimdi. Dayanıklı ve çok yönlü olan kartın dört adet 12G-SDI portu, kablolamayı en aza indiriyor. Yeni bir 8K iş akışı elde etmemizde AJA geliştirme ekibinin sağladığı destekten çok etkilendik ve KONA 5 kartlarını tüm rötuş sistemlerimizle bütünleştirmek için sabırsızlanıyoruz.

Mistika hakkında detaylı bilgiye https://www.sgo.es adresinden ulaşabilirsiniz. Mistika ile yapılan bazı işler ise https://www.sgo.es/on-screen/ adresinde. Türkiye’de yazılım ile ilgili destek ve detaylı bilgiyi Soft Light Color Grading Service’den edinebilirsiniz (https://www.softlight.com.tr).

AJA ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 343 13 68 numaralı telefondan Baran Bilişim’i arayabilirsiniz.