Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Calrec Artemis Light Konsol Japonya’da Canlı Performansta
Calrec Artemis Light Konsol Japonya’da Canlı Performansta
28.03.2019 12:23

Japon radyo istasyonu Bay FM, ana stüdyosuna bir Artemis Light ses konsolu kurdu. Analog sistemini yenileyen Bay FM, artık daha ayrıntılı canlı performans ve yayın kayıtları gerçekleştirebiliyor. 

Toplam beş adet stüdyoya sahip Bay FM, Japonya’nın Chiba bölgesinde müzik ve haber yayınları yapıyor. Ana stüdyosu canlı performanslar gibi karmaşık kurulumları yürütmek için tasarlandı. Bay FM bunun için önceki analog konsoluna göre daha gelişmiş, yüksek ses kaliteli ve çok yönlü bir konsola gereksinim duydu. 

Bay FM Mühendislik Bölümü Teknik Müdürü Koji Anzai, Artemis Light’ın bir analog mikser gibi dikey olarak, ya da masa üzerinde soft paneller kullanılarak kolayca düzenlenebildiğini, bu sayede analog masa deneyimi olanların Artemis Light’a geçişini kolaylaştırdığını belirtti. 

Bir dijital konsol almaya karar verirken üzerinde durduğumuz diğer bir konu, giriş/çıkış ve kanal sayısıydı, çünkü sık sık hem müzik performansları hem de sohbet programları yapıyoruz. Ön yükselteçlerin performansı ve ses kalitesi bizim için önemliydi, ve Artemis Light bu iki konuda da denediğimiz diğer masalardan üstündü. Dante kartı kullanarak Dante ile çok kanallı çalma ve kaydın çok kolay olması, iş akışımızın esnekliğini arttırdı.” dedi. Anzai ayrıca bir canlı yayın ortamında Artemis Light’ın kararlılığı ve güvenilirliğinin çok önemli olduğunu da vurguladı. 

Kurulumu Calrec’in Japonya distribütörü Hibino Intersound gerçekleştirdi. 

Calrec ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 212 80 75 ve 0212 227 68 00  numaralı telefondan Calrec Türkiye Tek Yetkili Distribütörü A+SF’yi arayabilirsiniz.