Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Blackmagic Design, Decklink Quad HDMI Recorder’i Tanıttı
Blackmagic Design, Decklink Quad HDMI Recorder’i Tanıttı
28.03.2019 12:53

Blackmagic Design; SD, HD, Ultra HD, 4K DCI ve hatta bilgisayar video formatlarının herhangi bir bileşimini aynı anda yakalamak için, bağımsız 4 HDMI 2.0b giriş bağlantıları içeren, yepyeni bir PCIe görüntü yakalama kartı olan DeckLink Quad HDMI Recorder’i duyurdu.

DeckLink Quad HDMI Recorder, saniyede 32Gb’a varan hızlarda veri transferi yapabilen, yüksek performanslı 8-şerit 3.Nesil bir PCIe görüntü yakalama kartıdır. Çok kanallı görüntü yakalama için 4 adet bağımsız HDMI 2.0b giriş bağlantılarıyla, DeckLink Quad HDMI Recorder 4 farklı video akışını saniyede 60 kareye varan hızlarda yakalayabilir. Her bir HDMI giriş bağlantısı tamamıyla farklı bir video standardını veya bilgisayar giriş sinyalini yakalayabilir yani bu, 1 kartta 4 adet görüntü yakalama kartına sahip olmak gibidir.

DeckLink Quad HDMI Recorder, geçerli bir PCIe yuvasına takılır ve ana bilgisayarda 4 ayrı yakalama kartı olarak görünür. Ücretsiz kullanılabilen Mac, Windows ve Linux için Blackmagic Desktop Video SDK’yı (software developer kit/ yazılım geliştiricileri için paket) kullanarak yazılım geliştiricileri, kaydetmek için farklı HDMI kanalları seçebilirler. Farklı yazılım uygulamalarının hepsi, farklı bir video akışını aynı anda kaydedebilir. Bu; DeckLink Quad HDMI Recorder’i internet üzerinden canlı yayınlama çözümleriyle, yazılım prodüksiyon switcher’leriyle, yayın sunucuları ve daha nicesiyle kullanmak için ideal kılar.

Kullanıcılar; vMix, Wirecast ve OBS gibi farklı yazılım uygulamalarının herhangi bir bileşimini, çok kanallı kayıt ve internet üzerinden yayın için kullanabilirler. Örneğin; vMix kullanan bir müşteri, 2 kameradan, bir bilgisayardan ve 1 oyun konsolundan gelen sinyalleri aynı anda kaydedebilir, onları canlı anahtarlayabilir ve internet üzerinden canlı yayınlarını yapabilir. En iyisi de DeckLink Quad HDMI Recorder tek bir raf yuvasına sığacak şekilde tasarlanmış olmasıdır. Bu da genellikle haber merkezlerinde, araçlarda ve veri merkezlerinde bulunan, düşük profilli rack monteli sunucularla kullanılması için onu mükemmel yapmaktadır.

DeckLink Quad HDMI Recorder’deki 4 adet HDMI 2.0b bağlantıları; yüksek kalite 8 veya 10-bit YUV ve 4K DCI 30p’ye kadar 10 veya 12-bit RGB veya 4K DCI 60p’ye kadar 8-bit RGB kaydetmek üzere kullanılabilir. DeckLink Quad HDMI Recorder hatta, 2560 x 1600 çözünürlüğe kadar 8-bit RGB’de bilgisayarları ve oyun konsollarını bile destekler. Bunun anlamı, kullanıcıların; kameralardan, bilgisayarlardan, oyun konsollarından ve bunlar gibi daha fazlasından video karışımını, aynı anda kaydedebileceğidir.

Blackmagic Design ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 222 45 02 numaralı telefondan MediaCast’ı arayabilirsiniz.