Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Sky Sports, At Yarışı Kanalında Verimliliği Ross Video ile Sağlıyor
Sky Sports, At Yarışı Kanalında Verimliliği Ross Video ile Sağlıyor
20.04.2019 12:41

İngiltere’de Sky Sports, at yarışı kanalını teknolojik atılımlar yaparak yeni formatında yayına başlattı. Bu modernizasyon projesinde Sky’ın ana haber stüdyosunda da kullandığı “Ross Overdrive canlı yayın prodüksiyon otomasyonu” ile “Ross Inception NRCS ve sosyal medya yönetim platformu” sayesinde reji operasyonlarını otomatize ettiler. 

Sky Sports yakın zamanda at yarışı içeriğini revizyondan geçirme kararı aldı ve yeniden markalandırılan Sky Sports Racing kanalına (daha önce ‘At The Races’ olarak bilinen), spora yönelik kanal ailesinin diğer üyelerinin düzeyine getirmek için bir dizi teknoloji iyileştirmesi ekledi. Sky, prodüksiyon değerlerini artırmak ve izleyici katılımını güçlendirmek için en yeni nesil haber merkezi bilgisayar sistemlerini (NRCS), prodüksiyon switcher’larını ve prodüksiyon otomasyonunu içeren yeni bir HD stüdyo ve galeri kurması gereken ana prodüksiyon ortağı olarak sorumluluğu üstlendi.

Sky Prodüksiyon Hizmetleri Platform Müdürü Jack Horry’nin sözleri: “Boş odaları altı ay içinde tam işlevsel stüdyolara dönüştürme süreci her zaman zorlu bir işti. Ama işleri bizim yöntemimizle halletmeye alışkın deneyimli ve güvenilir iş ortakları seçtik. Ross Video ana haber stüdyomuzdaki otomasyon için zaten Sky ile işbirliği içindeydi, bu yüzden NRCS ve otomasyonu Sky Sports Racing’e dahil ederken yararlı öneriler ve destek konusunda sorun yaşamayacağımızı biliyorduk. Dar teslim süresi kesinlikle stres yaratıyordu, ama lansmanımız inanılmaz temiz oldu ve bu, mükemmel eğitim, ürünün kullanım kolaylığı ve güvenilirlik sayesinde gerçekleşti.

Sky Sports Racing 700’den fazla İngiliz fikstüründe, bu yıl 25 pistten canlı kapsam sunacak, ayrıca Fransa’dan 200’den fazla ve Hong Kong’dan ise 80 yarış oturumunu gösterecek. Ayrıca ABD ve Avustralya’dan günlük canlı yarış yayını da var. Böyle sağlam bir programda, iş akışı verimliliğinin tüm süreç boyunca akılda tutulması gerekiyor. Ross Video’nun prodüksiyon otomasyon aracı OverDrive ve bir haber merkezi bilgisayar sistemi ve sosyal medya yönetim aracı olan Inception, bu projenin merkezinde yer alıyor.

Otomasyon bu sektörde tartışmalı bir konu olabilir ama prodüksiyonlarımızın ölçeğini uygun şekilde artırma konusunda kesinlikle yardımcı oluyor. Ross’un OverDrive çözümü sayesinde zaten az olan iş gücümüzle çok daha fazlasını yapabiliyor, sonrasında daha karmaşık bir şeyler yapmamız gerektiğinde daha fazla insanı sürece dahil edebiliyoruz” diyen Horry ekliyor: “Ayrıca bu ileriyi düşünen platformdan gelen iş akışlarımızı merkezi hale getirmemizi sağlayan Inception’ın, son derece etkili ve sezgisel bir araç olduğunu düşünüyoruz.

OverDrive ve Inception canlı prodüksiyonu kolaylaştırmak ve hiç olmadığı kadar sağlam hale getirmek için amaç odaklı üretilmiş araçlar. “Inception ve OverDrive gibi çözümler, özellikle öyküleri etkili bir şekilde geliştirmesi ve iletmesi gereken canlı prodüksiyon profesyoneller çerçevesinde üretiliyor. Ross, her ölçekten yayıncı için sergilenebilir yaratıcı, ticari ve teknik avantajlar sunabilir, ve bizler uluslararası müşteri portföyümüze yine başarılı bir Sky kanalı eklemekten memnunuz” dedi Ross Video EMEA Satış Direktörü Oscar Juste.

Ross Video ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 549 99 92 numaralı telefondan Aviteng’i arayabilirsiniz.

 

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.