Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Carolina Panthers, İçerik ve Üretkenliği Avid Paylaşımlı İş Akışları İle En Üst Düzeye Çıkarıyor
Carolina Panthers, İçerik ve Üretkenliği Avid Paylaşımlı İş Akışları İle En Üst Düzeye Çıkarıyor
20.04.2019 12:48

Carolina Panthers futbol takımı, oyun günü katılımını, izlenirliği ve marka sadakatini artırmak için içerik sunarak yıl boyu taraftarlarının katılımını sağlıyor. NFL oyuncu seçimlerinden ve stadyum yükseltmelerinden ücretsiz temsilcilik ve sezon sonunda oyuncuların zinde kalma yollarına kadar, taraftarlar takıma bağlı kalmalarını sağlayacak içeriği buluyor. 

Taraftarlar yalnızca daha fazla içerik tüketmekle kalmıyor; platformlarda çeşitlilik de arıyorlar. Yıllardır, belgesellerden oyuncu özelliklerine ve öne çıkan videolara kadar çoğu içeriği Panthers yayın televizyonu üretiyor. Bugün mekan içi eğlence, taraftar deneyiminin giderek önem kazanan bir kısmı haline geliyor ve takımın PantherVision departmanı taraftarları, Bank of America Stadium’daki oyun tahtası için benzersiz, yüksek kaliteli içerik ile kulübe bağlıyor. Aynı zamanda Panthers’in sosyal medya varlığı da patlama yapıyor.

Panthers, içerik akışını sürdürmek için prodüksiyon tesislerini güncelleyerek, bir dizi departman ve platformda medya paylaşımını ve yönlendirmesini sağlamak için Avid’in kapsamlı iş akışı çözümlerini uygulamış. Binlerce saat video içeriği söz konusu olduğunda medyanın yeniden yönlendirilebilmesi yalnızca kritik değil ayrıca şart haline geliyor. “Avid, içeriği olabildiğince hızlı dışarı göndermemizi kolaylaştırdı. İş akışlarımızı özgür kılarak yükümüzü hafifletti” diyor Yayın İçerik Yöneticisi Stephen Manderville.

Geleceği ön gören bir prodüksiyon ortamı oluşturmak

Panthers, medya prodüksiyon teknolojisini geleneksel olarak beş ya da altı yılda bir güncelliyor. Ama birden çok platformda daha fazla, daha hızlı içerik üretme baskısı nedeniyle Panthers proaktif olmaya karar vermiş. Avid ve kanal ortağı Marshall Graphics ile çalışarak kapsamlı bir “Kurumsal Sözleşme” hazırlamışlar, sözleşme Panthers’e Avid teknolojisine yükseltme yapma, bunun yanında önümüzdeki altı yıl için indirimli bir fiyata eğitim ve hizmetlerden yararlanma imkanı tanıyor.

Kurumsal sözleşmenin bir parçası olarak Panthers, Avid ISIS depolama birimlerini iki Avid NEXIS paylaşımlı depolama sistemi ile değiştirdi ve bir yıl içinde bir üçüncü Avid NEXIS eklemeyi planlıyor. Ayrıca medya departmanları boyunca içerik yaratma, yönetim ve dağıtımını entegre etmek için Avid MediaCentral platformunu da eklediler.

Manderville için Avid NEXIS paylaşımlı depolama birimi anahtar niteliğinde. “Avid sayesinde kurgu ve yaratıcılık üzerine daha fazla eğilebiliyoruz ve iş akışının arka planı ve işlerin nasıl gittiği ya da gitmesi gerektiği konusunda endişelenmiyoruz” diye açıklayan Manderville ekliyor: “Avid NEXIS bie UltraHD ve 4K dünyasına kolaylıkla adım atma ve burada bir yer edinme olanağı tanıyor. Giderek daha yüksek kare hızlarında çekim yapabiliyor ve daha karmaşık formatları üstlenebiliyoruz. Ayrıca daha fazla medyayı çevrimiçi tutabiliyor geçmiş klipleri içe medya aktarmadan çekebiliyoruz. Bu da iş akışlarını kısaltıyor ve zamandan kazandırıyor.

PantherVision Prodüksiyon Yöneticisi Pat Stage, yaratıcı vizyonunu desteklemek için de Avid’in çözümlerine güveniyor. “Bu yıl çok daha fazla yüksek çözünürlüklü iş yaptık. Bir çok çekimi anamorfik lenslerle yönettim ve hi-end drone çekimi ekledim, bunların tümü UltraHD ya da daha yüksek çözünürlükteydi. Avid ile ilgili sevdiğim bir şey zihninizde canlanan ne olursa olsun Avid içinde bunu gerçekleştirebiliyor olmanız. Yaratıcı bakış açımdan ödün vermeme ya da bir şeyleri halletmek için farklı şirket ya da eklenti arayışlarına girmeme gerek yok. Avid NEXIS’in hızı ve verimliliği taraftarlarıma olası en iyi içeriği sunmam için gereken esnekliği sağlıyor.

İçeriği hızlı şekilde yönlendirme ve dağıtma

MediaCentral, Panthers’in çekim arşivlerini farklı departmanlar arasında yönetmesini ve paylaşmasını sağlıyor ve herkese medyaya eş zamanlı eşit erişim sunuyor. Her departman benzersiz içerik oluşturmasına rağmen, hepsi Avid NEXIS içinde depolanıyor ve kolayca erişilip MediaCentral üzerinden paylaşılıyor. Halihazırda Premiere Pro kullanan Panthers sosyal medya ekibi bile MediaCentral içinde içerik taraması yapabiliyor ve klipleri Premiere Pro’ya çekebiliyor. Bunların Media Composer sisteminde ya da bir kurgu paketinde olması gerekmiyor. 

Avid ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 577 23 77 numaralı telefondan Teratek’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.