Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Avsistek NAB 2019 Fuarındaydı
Avsistek NAB 2019 Fuarındaydı
27.05.2019 15:12

Avsistek, sektörün en büyük iki fuarından biri olan NAB (National Association of Broadcasters) fuarını her yıl olduğu gibi yine Las Vegas’ta takip etti ve Türkiye’de temsilcisi olduğu markaların yeni ürünlerini yakından inceledi. 

FOR-A HVS-6000 4K, 12G-SDI video switcher

4K (UHD) sistemlerde kullanılmak üzere tasarlanan FOR-A HVS-6000, tüm giriş ve çıkışlara gerçek ve tek noktadan işlemli 12G-SDI uyumluluğu getirdiği gibi kullanıcıya sistemi mevcut HD sistemleriyle aynı şekilde çalıştırabilme imkânı tanıyor. Yakın gelecekte IP video teknolojisine uyarlanacak olan HVS-6000, IP arayüzlerinin giriş çıkış yuvalarına monte edilmesine de olanak tanıyacak.

HVS-6000 özellikleri: 
 • 80 giriş/32 çıkış veya 64 giriş/48 çıkışa kadar, tüm girişler ve çıkışlar 12G-SDI tek noktadan bağlantı
 • Gelecekte kullanım için planlanan IP giriş/çıkış desteği
 • Bölünmüş M/E, M/E başına 4 keyer ile 3 M/E
 • Çerçeve senkronizasyonu ve girişler için kullanılabilir still store
 • Giriş ve çıkış için renk düzeltme, karşılıklı HDR ve SDR dönüşümü ve up / down fonksiyonu 
 • 2 kanal Multiviewer veya 4 kanal DSK
 • Kontrol panelleri: Tüm mevcut FOR-A HVS-2000 kontrol panelleri ile uyumludur: HVS-2120ROU, HVS-2240OU, HVS-3320OU. Özel sipariş yeni kontrol paneli: HVS-3355OU

JVC GY-HC550 Connected Cam

Geçtiğimiz yıl tanıtılan Wi-Fi, 4G, 5G uyumlu canlı yayın konsept kamerası “Connected Cam”in yepyeni modeli GY-HC550 NAB 2019’da Digital Video, TV Technology ve Video Edge ödüllerini topladı.  GY-HC550 ENG, haber, yapım ve spor karşılaşmaları için geliştirilmiş 1 inç 4K el kamerası. 4K 60p/50p ProRes 4: 2: 2’ye kadar 10 bit kayıt ve dünyanın herhangi bir yerinden herhangi bir yerden gelişmiş IP bağlantısı ile canlı yayın yapabiliyor. 

GY-HC550 özellikleri:
 • Harici antenli dahili kablosuz LAN (2.4GHz / 5GHz) MIMO
 • Yüksek performanslı 1080 60p / 50p canlı yayın
 • 4K UHD 60p / 50p ProRes 4: 2: 2 SSD’ye 10 bit kayıt 
 • 20x zoom ile yeni geliştirilen 4K lens
 • 4K Rec + HD akış + 4K HDMI çıkışı
 • IP üzerinden geri dönüş (Video ve IFB)
 • Kaydedilen video klipleri otomatik olarak yüklemek için FTP
 • 20 Mbps’ye kadar düşük gecikme süresi ve yüksek kaliteli stream
 • USB ana bilgisayarına ek olarak LAN terminali (Stream / IFB / Uzaktan Kumanda) (v3.0)

TSL Products yeni SAM-Q ses monitörleme platformunu tanıttı

Yayın iş akışı çözümlerinin lider tasarımcı ve üreticisi TSL Products, yeni SAM-Q ses izleme platformunu NAB’de tanıttı. SAM-Q kullanıcının ses içeriğini kişisel tercihine göre nasıl kontrol etmek ve görselleştirmek istediğini belirlemesinde yardımcı olan yeni bir ses izleme platformu. Müşteri gereksinimine doğrudan yanıt vermek üzere tasarlanan SAM-Q tamamen yeni bir kullanıcı deneyimi sunuyor.

SAM-Q-SDI, TSL’nin yeni SAM-Q ses platformunun ilk ses monitörü. SDI altyapısı ile çalışan kullanıcılar için tasarlanan SAM-Q-SDI, kullanıcının tercih ettiği etkileşim yöntemini seçerek operasyon verimini maksimuma çıkarırken, hatayı minimuma indiriyor. SAM-Q-SDI, tüm kanallarını dinlemek isteyen mühendislerden sadece seçilen kaynağı dinlemesi gereken operatörlere kadar herkese hitap ediyor.

SAM-Q platformunu pazardaki mevcut ses izleme çözümlerinden ayıran temel farklar arasında kişisel yapılandırma, kilit kontrolü ve lisans sistemi aracılığıyla genişletilebilir özellikler bulunuyor.

TSL PAM-IP şimdi tüm IP altyapıları ile uyumlu

ST-2110’un standart olarak kabul edilmesinin ardından TSL Products IP altyapılarında kullanmak için iki ses monitörü öneriyor. Hem PAM1-IP hem de PAM2-IP ses monitörleri, ST-2022-6 ve / veya ST-2110 akışlarını taşınan ses ve video içeriğini izlemek için kullanılabilir. 2110-10, -20, -30 ve -40 desteğiyle, PAM1-IP ve PAM2-IP, şu ana kadar dünya çapında 200’den fazla cihaz sattı. Ses izleme teknolojisinde en iyisini isteyenlerin “gözü ve kulağı” TSL Products.

RTS ODIN

RTS’in geçen yıl ilk defa görücüye çıkarttığı yeni ODIN 1RU kutusunda, rack dolapta az yer kaplayan bir dijital interkom çözümü. Tek bir ODIN ünitesi 16 porttan maksimum 128 porta kadar büyüyebiliyor. En fazla sekiz ODIN birimi, 1024 x 1024 bağlantı noktasına kadar tek bir matris oluşturabiliyor.  RTS’in AZ edit ve IP edit yazılımları yeni interkom ODIN’i desteklemek için güncellendi.  AIO, OMNEO ve iki telli interkom için bağlantılar içeren ODIN, eski yeni tüm RTS key paneller ile uyumlu çalışıyor. ODIN üzerinde OMNEO RJ-45 konektörler standart pakete dahil edilmiş veya isteğe bağlı olarak Fiber Optik SFP konektörler de sipariş edilebiliyor. 

Linear Acoustic ARC

Linear Acoustic ARC, çok kanallı sesin gerekli olmadığı ve kodlanmış ses, izleyici ölçüm filigranı, harici ses girişi veya diğer gelişmiş özelliklerin birçoğuna ihtiyaç duyulmayan, doğrudan stereo ses işleme gerektiren uygulamalar için en hesaplı, güvenilir, ideal çözüm. 1RU kutu içindeki ARC ünitesi 2 adet stereo veya 4 adet mono kanalı işleyebiliyor.  Kurulumu son derece kolay ve basit.  Kendinize hedef ses çıkışı seviyesi belirleyin, bir işlem profili seçin ve televizyonun sesinin EBU R128 ve ATSC A / 85 dahil olmak üzere tüm dünyada kabul gören ses seviyesi standartlarına ve tavsiyelerine uygun olduğunu bilerek bırakın gidin. Arkanıza bakmaya artık gerek bile yok. İşte yeni Linear Acoustic ARC tam olarak bunu yapıyor. 

Tüm FOR-A, JVC Pro, TSL Products, RTS Intercom ve Linear Acoustic ürünleri için Türkiye yetkili distribütörü Avsistek’i 0216 576 94 85 numaralı telefondan arayabilir veya  avsistek@avsistek.com.tr elektronik posta adresinden ulaşabilirsiniz. 

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.