Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > ARRI Kameralara bebob B-Mount Pil Yuvası
ARRI Kameralara bebob B-Mount Pil Yuvası
28.05.2019 16:07

Günümüz kameraları mevcut 12 Volt sistemlerin performans sınırlarını giderek daha fazla zorluyor. Kamera ve aydınlatma sistemlerinin artan enerji taleplerini sürdürülebilir bir çözümle karşılamak için Münihli pil üreticisi bebob’un ürettiği yeni pil yuvası B-Mount, 24 Voltluk aygıtlara kaynak olurken pil ve aksesuar seçiminde maksimum esnekliği sunuyor. ARRI bundan sonraki tüm kameralarında B-Mount kullanacak. 

Yeni geliştirilen B-Mount arabirimler, öncekilere göre birçok avantaja sahip. Yeni B-Mount 24 Volt yüksek güç sağlıyor ama aynı zamanda çoklu gerilimleri (12 Volt ve 24 Volt) de destekliyor. Uyumlu aygıtların gereksinimlerine göre uyarlanabilen B-Mount, tek bir pil sistemiyle setteki bütün aygıtları destekleyebiliyor. Özenle tasarlanan kararlı ve güçlü yapıda, her bir sistem bileşeni birbirine mükemmel kilitleniyor. 

Önceden üreticiler farklı aygıt yapılandırmalarına göre çeşitli veri iletim protokolleri geliştirmek zorundaydılar. B-Mount arabirimiyle tek bir protokol yeterli. B-Mount’ın çıkmasıyla birlikte ARRI ve bebob yenim ve evrensel bir 24 volt endüstri standardı yaratmayı hedefliyorlar. Bu arabirimin teknik özellikleri açık olarak yayınlandı ve son zamanlarda birçok üretici ile paylaşıldı.

ARRI işletme birimi kamera sistemlerinden sorumlu olan ARRI Cine Technik Genel Müdürü Stephan Schenk şunları söyledi: “ALEXA LF kameramızı çıktığından beri aramakta olduğumuz 24 Volt standart, gelecekte sette çalışmayı kolaylaştıracak. Bebob B-Mount ile artık gereken çözümü sunuyor.

Bebob Genel Müdürü Christoph Aust ekledi: “ARRI’nin bu önemli projeyi desteklemesinden büyük onur duyuyoruz. Yüksek güçlü kapasitesinin yanı sıra B-Mount arabiriminin çoklu gerilim yaklaşımının oyunun kurallarını değiştireceğini düşünüyoruz.

ARRI ve Bebob ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 358 45 20  numaralı telefondan Linka’yı arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.