Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Canon Sumire Prime PL-Mount Lensler
Canon Sumire Prime PL-Mount Lensler
28.05.2019 16:09

Yedi adet sinema prime PL-Mount lensi, ince ayrıntılı ve güzel cilt tonları ve pürüzsüz bokeh (odak dışı alanı bulanıklaştırma) ile eşsiz bir sanatsal hoş görüntü sunuyor. EOS C700FF Cinema Camera gibi 35mm tam kare kameralar dahil geniş sensörlü sinema kameraları için tasarlanan Sumire Prime lensler, 11 bıçaklı iris ve parlak T-stoplarla kullanıcılara doğal, maksimumdan minimum açıklığa dairesel benzeri bokeh efektli görüntüler yakalama imkanı veriyor. 

Parlak T-stop’lar ve Canon’un bilinen sıcak renkli görüntüleri ile üstün optik tasarımı, lens açıklığım maksimum ayarına yaklaştıkça incelikli bir görünüm katarak, yakından insan yüzü çekimlerinde dokusal sunumu hafifçe değiştiriyor. Sahnelerin düşen kısımlarına geçişi yumuşatarak hoş bir bokeh efekti sunuyor. Bu kombinasyon duygusal etkileyicilik ekleyerek, unutulmaz bir sahne yaratmak için yaratıcı esneklik sağlıyor.

Canon Sumire Prime Cinema serisindeki yedi yeni lens: CN-E14mm T3.1 FP X, CN-E20mm T1.5 FP X, CN-E24mm T1.5 FP X, CN-E35mm T1.5 FP X, CN-E50mm T1.3 FP X, CN-E85mm T1.3 FP X ve CN-E135mm T2.2 FP X.

Tüm Sumire Prime lenslerde bulunan 11 bıçaklı diyafram ile parlak T-stop’lar, kullanıcılara maksimumdan minimum açıklığa kadar doğal, dairesel benzeri bokeh efektli görüntüler yakalama imkanı veriyor. Tek sayılı iris bıçağı kullanılması ışık demetlerini yaymaya yardımcı oluyor ve sıcak renklerle, sanatsal hoşlukta ve sinematik görünümlü sonuçlar veriyor. Lensler eşit renk dengesi ile yapımda sık lens değiştirilse bile post prodüksiyonda renk derecelendirme gereksinimini azaltmaya yardımcı oluyor. 

Uzun ömürlü Sumire Prime lenslerde Canon’un iyi bilinen EF-Mount Cinema Prime lenslerle aynı kullanışlılık özellikleri var ve odağı değiştirirken lensin görüş açısı az değişiyor (breathing). Manuel çalışma sayesinde kullanıcılar odak ayarında ince değişiklikler yapmak için istedikleri direnci elde edebiliyorlar. 300 derecelik odak dönüş açısı ve dişli konumu, tüm Sumire Prime serisi lenslerde aynı. Böylece lensleri değiştirince dişli konumunu değiştirme gereksinimi ortadan kalkıyor. 

Bilim ve sanat çekimleri için ideal Sumire Prime lensler, EOS C70 FF, EOS C300 Mark LL ve EOS C200 dahil Canon Cinema EOS tam kare ve Super 35mm 4K kamera serisinin tamamıyla uyumlu. Canon kameraların yanı sıra bu yeni lensler önde gelen üreticilerin en son tam kare ve Super 35mm PL-mount kameralarıyla da uyumlu. Sumire Prime lensler üzerindeki yuva değiştirilebiliyor ve bir Canon Factory Service & Repair merkezinde PL-Mount yuvalıdan ERF-Mount yuvalıya dönüştürülebiliyor. Bir Canon temsilcisi hizmeti gerçekleştiriyor ve hatta ek bir ücretle orijinal PL-Mount yuvayı geri döndürebiliyorlar. 

Canon ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 571 68 00  numaralı telefondan Canon Türkiye’yi arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.