Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Klasik Müzik Konserinde Claypaky Işıklar
Klasik Müzik Konserinde Claypaky Işıklar
28.05.2019 16:30

Birleşik Krallık’ın en ünlü klasik müzik gösterilerinden olan Classical Spectacular, otuzuncu yılını kutlamak için Royal Albert Hall’a geri döndü. Kapalı mekanda havai fişek, tüfek ve top atışları içeren dev yapımda ünlü ışık tasarımcısı Durham Marenghi, bu Raymond Gubbay yapımı için çeşitli Claypaky ışık kaynakları kullandı. 

Marenghi etkinlik için 16 adet Claypaky Sharpy, 48 adet Claypaky Sharpy Wash, 12 tane Claypaky Scenius Spot, 4 adet Claypaky Scenius Unico, 8 de Claypaky Mythos 2 kullanmayı tercih etti. 

Zemine yerleştirilen Mythos 2 gobolarla tavandaki disklere doku ekledi, orkestra ve izleyicilere hareket kazandırdı. Yüksek CRI değerine sahip Scenius Spot nokta ışık sağladı. Claypaky Sharpy ise hale veya renk bozulma etkileri yaratmadan üstün parlaklıkta mükemmel bir lazer benzeri ışın demeti yarattı.

Marenghi 6.5-48 derece zooma aralığında Sharpy Wash ışık kaynaklarını orkestra üzerinde renkli yaygın ışık ve ışık demeti görünümü oluşturmakta kullandı. Sharpy’nin boyut, zoom aralığı ve ışık çıkışı bakımından benzersiz olduğunu vurguladı. 

Clypaky ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 212 80 75  numaralı telefondan A+SF’yi arayabilirsiniz.