Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > ARRI WVS Kablosuz Görüntü Sistemi
ARRI WVS Kablosuz Görüntü Sistemi
28.05.2019 16:38

ARRI Wireless Video System (WVS) şirketin Pro Camera Accessories serisinin bir parçası olan eksiksiz Electronic Control System’ın bir bileşenini oluşturuyor. Ekiplerin kamera görüntülerini setteki çeşitli monitörlere göndermelerine imkan veren WVS, ALEXA LF ve ALEXA SXT W kameralarda HD görüntü vericileri, diğer ARRI ve üçüncü firma kameralarıyla kullanım için bağımsız bir verici ve her iki vericiden gelen sinyalleri alan bağımsız bir alıcıdan meydana geliyor. 

WVS ürün serisine eklenen, uzun mesafeli WVS-1 alıcıdan daha küçük ve hafif WVR-1s, özellikle elde çalışılan yapılandırmalara uygun. Birinci kamera asistanları bu alıcıyı ARRI WCU-4 kablosuz el ünitesi ve küçük bir dahili monitörle bir araya getirerek, uzak odaklama kurulumlarının hacmini ve ağırlığını azaltabiliyorlar. Yönetmenler WVR-1s’i sadece bir el monitörüyle birlikte kullanıp, hareket halinde veya zorlu yerlerde bile çekim sırasında her sahneyi takip edebiliyorlar.

Birinci kamera asistanı Chris Braga bir ALEXA LF demo görüntüsü setinde WCU-4 ile.

Tüm dünyadan kamera ekipleri ARRI Wireless Video System’ın avantajlarını giderek daha fazla fark ediyor. Bir ALEXA LF sahibi Avustralyalı Sinema Kameramanı Marc Windon, Sırbistan ve Lübnan’da Infiltration adlı televizyon dizisini çekerken WVS kullandı: “Kablosuz görüntü sinyali şimdiye dek gördüklerimin en iyisi. Neredeyse kayıt kalitesi kadar iyi, son derece güzel. Gürültü yok; her şeyi tıpkı kameradan monitöre kablo gidiyormuş gibi görebiliyorsunuz.

Birleşik Krallık’ta Birinci Kamera Asistanı Fran Weston, Sean Bobbitt’in ALEXA LF kameralar ile ARRI Rental Prime DNA LF lenslerle çektiği Ironbark filminde WVS kullandı: “Çoğunlukla bir defada tek vericiyle; ek bir kamera olduğunda ikinci bir vericiyle çalıştık. Kamera üzerine ayrı bir verici eklemek zorunda kalmadığımız için vericinin dahili olmasını sevdik. Her kamera için üç adede kadar alıcı kullandık ve engelsiz görüş alanında sinyal uzun mesafelerde, kısa mesafelerde ise arada iki duvar olduğu halde genel olarak iyiydi. Eşleştirme işleminin çok kolay ve hızlı olması, bir verici veya kameradan diğerine alıcı değiştirirken veya eklerken kullanışlı.

Birinci Kamera Asistanı Kate Molins

Birleşik Krallık’taki popüler Killing Eve dizisinin ikinci serisi ALEXA LF ile çekildi. Ülkede Channel 4’te uzun süredir yayınlanmakta olan Top Boy dizisi de ALEXA LF ile çekildi; WCU-4 üzerine monte edilen WVR büyük bulununca ARRI yeni ve küçük bir WVR-1s sağladı ve ekip memnun kaldı. 

Sistem ABD’de de beğenildi. Bilim kurgu dizisi Legion’un çekimlerinde ARRI WVS kullanan Birinci Kamera Asistanı David Edsall şunları söyledi: “Günümüzün setlerinde kablosuz görüntüye bağımlı hale geldik ve genellikle sinyal kaybı sorunları yaşıyoruz, fakat ARRI WVS’den çok etkilendik. Son derece güçlü ve bağlantı veya mesafeyle ilgili sorun yaşamadık.

Untitled Henry & Rel Sci-Fi Project çekimlerinde çalışan Birinci Kamera Asistanı Justin Simpson ile İkinci Kamera Asistanı Christopher Flurry de ALEXA SXT W ile ARRI WVS kullanarak çekim yapmaktan memnun olduklarını belirttiler. 

Kamera Asistanı Christopher Flurry

ARRI ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 358 45 20  numaralı telefondan Linka’yı arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.