Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > ZEISS Otus 1.4/100 Telefoto Lens
ZEISS Otus 1.4/100 Telefoto Lens
28.05.2019 17:34

ZEISS yeni Otus 1.4/100 ile test edilmiş Otus ailesini yeni bir telefoto odak uzunluğu ile genişletiyor. ZEISS Otus 1.4/100 düşük örnek değişimi, üstün görüntü performansı ve üretim kalitesiyle kendi sınıfındaki en iyi lenslerden birisi.

35mm büyük kare kameralar için geliştirilmiş olsa da, Otus 1.4/100 orta formatlı bir sistemin kalite ve görünümünü veriyor. Hem stüdyoda hem de olay yerinde bu lens maksimum f/1.4 açıklıkta bile yüksek çözünürlüğü ve mükemmel keskinliği sayesinde her koşulda öne çıkıyor.

Otus 1.4/100 portre ve ürün fotoğrafçılığında odak dışı bulanıklaştırma (bokeh) efektinde oldukça etkileyici. Yuvarlak (asferik) lenslerdeki apokromatik (hem renk sapması hem küresel sapması düzeltilmiş) lens tasarımı ve özel cam, akla gelebilecek hemen her sapmayı önlüyor. Ayrıca yüksek kaliteli kaplama, ışığın karşısında çekim yaparken bile kontrastın yüksekliğini koruyor ve lens parlamasını en düşük düzeye indiriyor. 

Apokromat

Lens apokromat olduğu için renk sapmaları (eksenel renk sapmaları) anormal uzamsal dağılmayla birlikte özel camın bileşenleriyle düzeltiliyor. Bu sayede renk sapmaları, belirlenmiş sınırların çok altında kalıyor. Resimde özelikle parlak ışıklardaki parlak-karanlık geçişleri, neredeyse hiç renk bozulması olmadan yeniden üretiliyor. 

Resim kontrastı

Gölgeler ile parlak alanlar arasındaki aşırı farklılıkların yol açtığı sapmalar özellikle gece çekilen görüntülerde çok belirginleşiyor. Yanal renk sapmasının çok iyi düzeltilmesi sayesinde projektörle aydınlatılan bina cephelerinin reprodüksiyonu kusursuz oluyor.

Renk şeritlenmesi yok

Odak düzleminin önündeki ve arkasındaki ışık kaynakları her lens için zorluk yaratıyor. ZEISS Otus lensle uzunlamasına renk sapması o kadar düşük ki, renk şeritlenmesi gerçekleşmiyor.

Medya format görünümü

Sıra dışı keskinliği sayesinde ZEISS Otus modern yüksek çözünürlüklü sensörlerin tüm potansiyelini açığa çıkarıyor ve kameramanlara en ince ayrıntıları bile üstün kaliteyle sunuyor.

Yuvarlak tasarım

Yuvarlak (aspherical) lens tasarımı tüm odak aralığında tutarlı görüntü çekim performansını ve resmin kenarlarında keskin hatları garantiliyor. Lensin yuvarlaklığının karmaşık yüzey profili, küresel sapmayı gideriyor veya azaltıyor. Basit bir lense göre diğer optik sapmalar da azalıyor.

ZEISS ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 358 45 20  numaralı telefondan Linka’yı arayabilirsiniz.