Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Ruanda’da Lawo ile IP Radyo Yayını
Ruanda’da Lawo ile IP Radyo Yayını
29.05.2019 10:20

“Afrika’nın İsviçresi” olarak anılan Ruanda, hedefleri yüksek bir ülke. Otomobil ve akıllı telefon üretim endüstrileri kurmakta ilerici adımlar atıyor, bilişim ve haberleşme teknolojilerinde yenilikçiliği ekonomisinin ana itici gücü olarak görüyor. Yenilikçilik ruhu her alanda, şimdi de yayıncılık sektöründe hissediliyor. Kigali’deki KISS FM, Ruanda’nın ticari başarı için geleceğe dönük yenilikçi teknolojiler kullanmasının ve bölgenin medya endüstrisini yeni bir düzeye taşımasının örneklerinden sadece birisi.

Yeni binasına taşınan KISS FM, şık stüdyolarında ülkenin IP teknolojisini kullanan ilk yayıncısı oldu. Operatörler klasik miks konsolları yerine yayın tesislerine kameralar ve görsel radyo için modern ve düzenli bir görünüm kazandıran Lawo RƎLAY VRX yazılımlı geniş dokunmatik ekranlar kullanıyor. 

Güçlü miks konsolu RƎLAY sanal bir PC ortamında çalışan, güçlü bir miks konsolu. Yer ve para harcayan donanım rafları gerektirmeyen RƎLAY VRX sanal radyo mikserleri, standart bir PC veya dizüstü bilgisayar üzerinde çalışıyor. Sezgisel, çoklu dokunmatik ekran arayüzü RƎLAY’in kullanımını kolaylaştırıyor. RƎLAY çoklu dokunmatik arayüzü içerisinde ses işlemeden mix-minus’e kadar gereken profesyonel araçları sunan, eksiksiz bir sanal radyo mikseri. Kullanıcılar playout sistemi, kodek yazılımları, ses akış kodlayıcılarını da barındıran aynı PC üzerinde RƎLAY yazılımını kullanarak tek bir dokunmatik ekranlı PC’de eksiksiz bir yayın stüdyosu kurabiliyorlar. 

KIS FM Genel Müdürü John Wilkins yeni Lawo donanımından çok memnun: “Ruanda’da yayın için IP teknolojisini kullanan ilk istasyonuz. Dokunmatik ekranda miks çok büyük bir avantaj, çünkü öğrenmesi ve kullanması çok kolay. Günümüz radyo sunucuları dokunmatik ekranlı telefonlara ve tabletlere alışkın oldukları için yeni RƎLAY dokunmatik ekranlı mikserimize bayıldılar. Sahada RƎLAY ve 4G telefon bağlantılı bir bilgisayar, çok az donanım ve kurulum süresiyle uzaktan yüksek kaliteli yayınlar başlatmayı mümkün kılıyor. Sunucularımızın ekranlarında tüm sosyal medya platformları ve Skype var, böylece ekranda bir butona dokunarak, programlarımızı şekillendirmeye davetli dev KIS FM dinleyici topluluğumuz ile etkileşim kurabiliyorlar. Bu yenilikçi yaklaşım bizi piyasanın önderi yaptı.

Lawo’nun fiziksel ve sanal radyo çözümleri arasında yer alan yeni Ruby radyo konsolu, Sapphire, Sapphire Compact ve Crystal miks yazılımları, Crystal CLEAR ve RƎLAY VRX sanal radyo mikserleri ve gelişmiş VisTool GUI yaratma yazılımının hepsi, az maliyetle çok yetenek sağlamak için tasarlandı. 

Lawo ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 259 79 71  numaralı telefondan Radikal Elektronik’i arayabilirsiniz.

 

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.