Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Panasonic VariCam Gervais’in Son Komedi Dizisinde
Panasonic VariCam Gervais’in Son Komedi Dizisinde
29.05.2019 10:23

Panasonic VariCam serisi kameralar, komedi öykü anlatımını destekleyen estetik açıdan hoş bir dizi yaratmak için Ricky Gervais’in en son Netflix Original komedi dizisi After Life’ın çekimlerinde kullanıldı. 

Derek Productions’ın 8 Mart’ta yayınına başlanan altı bölümlük dizisinin yaratıcısı, yazarı ve yönetmeni Ricky Gervais, yapımcısı Charlie Hanson, ve yöneticileri Ricky Gervais ile Duncan Hayes. 

Ekip 24-7 Drama adlı kiralama firmasıyla görüşmeler yaptıktan sonra diziyi iki adet Panasonic VariCam 35, bir VariCam LT, içinde Zeiss Ultra Prime ile ARRI Alura zoom lenslerinin olduğu bir lens paketi, bir 12’ Jib Arm ve bir de MoVi ile çekmeye karar verdi.

Dizide kameraların dinamik aralığı kullanıldı ve 4K HDR çekim yapıldı. Bu şekilde Tony’nin dağılmış karakteri ve çevresi gibi unsurların görüntüleri zenginleştirilerek, senaryo içerisinde tasvir edilen duygusal yolculuk desteklendi. 

Renk Uzmanı Narduzzo şunları söyledi: “Endüstrinin geleceğinin 4K HDR olduğunu şimdiden görebiliyoruz. Aslında HDR’den 4K HDR’ye geçiş, SD’den HD’ye geçişten daha büyük bir sıçrama. Gelecekle mükemmel dengeyi yaratmaya istekliydik, ve sonuç olarak tüm renklerin hoş bir şekilde ayrıldığı, çok güzel bir görünüm ve his elde ettik. Baktığınızda oldukça etkileniyorsunuz.

VariCam serisinin çok yönlülüğü ve esnekliği sette avantaj yarattı ve çalışmanın hızına ayak uydurdu. Işık Yönetmeni Martin Hawkins aktardı: “VariCam serisi hız bakımından çok iyi. Komedide oyuncuların sette enerjilerini korumak için normalden hızlı çalışmayı gerektiriyor. VariCam 35 ile her şey önünüzde ve sadece bir butona basarak menü ayarlarını çabucak değiştirebiliyorsunuz ve hiç kimsenin bu arada ne olduğunu bilmesi gerekmiyor.

Narduzzo dizinin kurgusu için Dolby Vision sertifikasına uymak üzere tasarlanan yeni renk derecelendirme sisteminden yararlandı. Bu sistem bir EIZO CG 3145 referans monitörü ve ACES renk derecelendirme sistemli bir Nucoda Film Master ile donatıldı. Seride AVC Ultra 422 kodek kullanıldı. 

Bu çözüm önemli sahneler izleyicinin odaklanması için filmi doğal bir tanecikli görüntülerle tamamlayıp son bir rötuş yapmak için gerekiyordu. 

Panasonic ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 425 17 00  numaralı telefondan Başarı’yı arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.