Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Sound Devices Scorpio Portatif Mikser ve Kaydedici
Sound Devices Scorpio Portatif Mikser ve Kaydedici
25.11.2020 10:53

Sound Devices beklenen ürünü olan, son teknolojili ses prodüksiyonu için tasarladığı 32 kanallı 36 izli Scorpio portatif mikser ve kayıt cihazını piyasaya sürdü. Mikser-kaydedici şirketin popular 6-Series mikser-kaydedicilerini ve sınıfının en iyisi olan A10 dijital kablosuz sistemini içeren mevcut ürün serisinde seviyeyi yükseltiyor. Sound Devices’in bugüne dek tasarladığı en güçlü ürün olan Scorpio, yeni ses prodüksiyon çağının ideal bir aracı. 

16 adet mic/line ön yükselteç, 32 Dante giriş ve çıkış kanalı, AES girişi ve çıkışı, 12 analog çıkış ve çoklu kulaklık çıkışlarına sahip Scorpio, her türlü yapım senaryosuna uygun. Dahili matris menüsü sayesinde istenen giriş herhangi bir kanala, hatta çıkışa yönlendirilebiliyor. 12 veri yolunun ayrı ayrı mikslenmesine imkan veren küçük yapılı Scorpio, hem omuzda hem de mobil bir donatımda rahatça kullanılabiliyor. 

Scorpio donanımındaki üç adet FPGA devresi ile altı ARM işlemci, en karmaşık işler için bile fazlasıyla yetecek güç sağlıyor. 64 bit veri yollu FPGA tabanlı ses işleme, yüksek ses kalitesi ve güvenilirliğe yardımcı oluyor. Mikrofon ön yükselteç devrelerinin yeniden tasarlanması, artık Sound Devices’ın 20 yıllık geçmişindeki en düşük gürültülü ön yükselteçle daha da pürüzsüz bir ses sunuyor. Ön yükselteçler, analog sınırlandırıcılar, yüksek geçirgen filtreler, geciktirme, 3 bantlı EQ ve phantom güç de içeriyor.

Şirketin bilinen ürünü 788T gibi Scorpio da dahili SSD’ye sahip ve yedekleme için aynı anda iki SD karta kayıt yapabiliyor. Daha fazla esneklik için ses uzmanları tercih ettikleri kayıt ortamına farklı dosyalar gönderebiliyorlar. Beraberindeki SD-Remote Android uygulaması, Scorpio’nun geniş bir ekrandan denetlenmesini sağlıyor. 

Scorpio’nun tasarımında ayrıntılara özen gösterildi. En sık kullanılan menülere sadece bir veya iki butona basılarak erişilebiliyor ve birçok menü kısayolu tek elle kullanılabiliyor. L-Mount pil şarj aygıtına sahip Scorpio, L-Mount yuva tipi pillerle, akıllı piller kullanılarak TA4 DC girişler yoluyla, NP-1 pillerle veya aynı hattaki güç kaynaklarıyla çalıştırılabiliyor. Son derece hassas ve doğru, eksiksiz özellikli zaman kodu üretecinin kendi pili, güç kesildikten sonar zaman kodunu dört saate kadar daha gösteriyor. 

Sound Devices ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 358 45 20  numaralı telefondan Linka’yı arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.