Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Tilta Nucleus-M Kablosuz Lens Kontrol Sistemi
Tilta Nucleus-M Kablosuz Lens Kontrol Sistemi
15.06.2019 16:32

Nucleus-M kişisel tercihlere göre esnekçe düzenlenebilen, 3 kanallı bir kablosuz lens kontrol sistemi. FIZ el birimi üzerinde veya iki kablosuz tutma yeri arasında eksiksiz odak, iris ve zoom denetimi sağlıyor. Bir butona basılarak kanalların kontrolü el birimi ile kablosuz el tutma yerleri arasında bölünebiliyor da.

Hem el birimi hem de el tutma yerlerinin kablosuz çalışma mesafesi 300 metre. Planlanan güncellemeyle yakında 2 kilometreye yaklaşması bekleniyor. Bu mesafe drone veya arabaya montajlı çekimler için ideal.

Elle çalışma için el tutma yerleri mevcut rozet yuvalarına takılabiliyor ve verilen Nucleus-M Hand Grip – Gimbal adaptörleriyle üst çubuklu gimballere, opsiyonel Nucleus-M Hand Grip Universal Gimbal Ring adaptörleriyle halkalı gimballere takılabiliyor. 

Her motorun kendi dahili motor sürücüsü, el birimi ve el tutma yerleriyle doğrudan iletişim kuruyor. Böylece donatıma ayrı bir MDR takma gereksinimi ortadan kalkarak, daha küçük boyutlu bir kamera kurulumu ve daha hızlı kurulum süresi elde ediliyor. Motorlar ve el birimi/el tutma yerleri kolayca aynı kanala ayarlanarak, eksiksiz denetim elde ediliyor.

Motorlar lenslerin otomatik kalibrasyonuna, lenslerin yakın odak ve sonsuz uçlarında durdurucular yoksa manuel kalibrasyona da imkan veriyor. 

Motorlar birlikte verilen bileziklerle 19mm veya 15mm çubukların üzerine kelepçelenmek üzere tasarlandı. Bu kelepçeli tasarım sayesinde kurulumdan başka hiçbir aksesuarı çıkarmak gerekmeden motorlar kolayca çıkarılıp takılabiliyor. Her motorda sinema lensleri için standart olan bir 0.8 mod, 35 diş, 32 aralık parça takılı. Nucleus-M motorun 14.8 Voltta momenti 2.5N.m.

Motorlara enerji vermek için sadece kamera donatımının kullanılması gerekiyor. Sadece P-tap güç kablosu motorlardan birisine takılıyor ve kısa 7 bacaklı kablolarla enerji seri olarak diğer motorlara da aktarılıyor. Motorlar 7.2 Volt – 24 Volt gerilim çıkış aralığındaki güç kaynakları kullanılarak çalıştırılabiliyor.

El birimi ve el tutma yerlerinin her birisi, şarj edilebilen iki adet 18650 pille çalışıyor. Piller ürünle birlikte verilmiyor. Piller tam doldurulduğunda el tutma yerlerinde 2 güne kadar, el biriminde 10 saate kadar dayanıyor.

Bir motorun açık 7 bacaklı portuna uyumlu bir Nucleus-M R/S kablosu takılarak uzaktan başlatıp durdurmak mümkün. Böylece el biriminde ve el tutma yerlerinde R/S yetenekleri elde ediliyor.

Ahşap tutma yerleri için verilen R/S kabloları, bacak yapılandırmaları tamamen farklı olduğu için Nucleus-M ile uyumlu değil. Ahşap el tutma yeri R/S kablolarının Nucleus-M ile kullanılmaları güvenli değil. Sadece Nucleus-M sistemi için geliştirilen kabloların kullanılması gerekiyor.

Tilta ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 343 13 68 numaralı telefondan Baran Bilişim’i arayabilirsiniz.