Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Efsanevi Konser Merkezinde Soundcraft Vi Konsollar
Efsanevi Konser Merkezinde Soundcraft Vi Konsollar
16.06.2019 12:36

Efsanevi müzik mekanı The Bircmere Harman Professional ile işbirliği yoluna giderek, tesisini etkinlikler ve canlı performanslar için yeni Soundcraft Vi Series konsollarla yeniledi.

1996 yılında kurulan The Bircmere, 1.500 kişi kapasiteli bir ayakta izlenen konser salonu ve 500 kişi kapasiteli sandalyeli mekanıyla dünya kalitesinde bir müzik merkezi. The Bircmere Lovett, Ricky Skaggs, Travis Tritt gibi uluslararası ölçekte tanınmış sanatçılarla yılda üç yüzden fazla performansa ev sahipliği yapıyor. Profesyonel turnelerle bütünleşirken daha verimli bir iş akışını garantilemek için The Bircmere her iki mekanındaki analog konsollarını son teknolojili dijital miks konsollarıyla yenilemeye karar verdi. Personeli olan ses danışmanı Tim Kidwell ile birlikte iki adet Soundcraft by Harman Vi3000 konsol ve iki de Vi2000 konsol seçtiler.

The Bircmere Ses Danışmanı Tim Kidwell açıkladı: “Gelen konuk mühendislerin birçoğu artık analog konsollar görmek istemiyordu. Bazıları onları kullanmak zorunda kalmaktan şikayet etmeye başlamıştı, bu nedenle yükseltmenin zamanının geldiğini anladık. İlk çıktıklarından beri Vi Series konsolların gerçek bir hayranıyım. Turne ve yolculuklarda bu konsolları kullanmaya başladım ve sadece ses kalitesi etkileyici olmakla kalmayıp, arayüzü de bugün piyasada iyi bilinen konsolların birçoğundan üstün. Öğrenmesi analogdan dijitale geçmekte olan herkes için kolay ve hızlı. Kullanıcı dostu bir konsol.

Tim verimli tasarlanmış denetim yüzeyleri ve Vistonics II dokunmatik arayüzleri nedeniyle konser salonlarında izleyici alanı konumları ve monitör konumları için Vi3000 dijital canlı ses konsollarını seçti. Vi3000 kendi sınıfındaki konsollar arasında aynı anda iki mühendis tarafından kullanılabilen ve tesisin FOH (izleyici alanı) Mühendisi Justin Kidwell’in turne mühendislerine hızlı ve kolayca yardım etmesine imkan veren tek çözüm.

The Bircmere FOH Mühendisi Justin Kidwell şunları söyledi: “Yerleşim düzenini seviyorum, çok sezgisel. Çok iyi olmasına rağmen bir şeyi nasıl yapabileceğimi görmek için kullanma kılavuzuna bakmam hiç gerekmedi. Bir özelliği nasıl açacağınızı veya kapatacağınızı görmek için o anda yapmakta olduğunuz işi durdurmak ve 200 sayfada dolaşmak zorunda kalmayı kimse istemez. Özelikle sistemi daha önce hiç kullanmamış konuk mühendisler için açık ve net etiketler çok önemli.

Vi2000 konsollar çok yönlü yönlendirme seçenekleri ve sezgisel arayüzleri nedeniyle monitör donanımlarını çalıştırmak için izleyici alanı konumuna ve monitör konumuna yerleştirildi. Vi2000 konsollar Vistonics tabanlı denetim yüzeyi ile güçlü bütünleşik DSP ve IO sistemi Soundcraft SpiderCore’u bir araya getirerek dahili sinyal işleme sağlıyor. Vi2000 konsolda VMIX otomatik mikrofon miksi, BSS DPR901ii Dynamic EQ ve Lexicon Multi-effects gibi bir dizi kullanışlı zaman kazandıran araç içeriyor.

Justin ekledi: “Lexicon efektleri Vi Series konsollarda benim en sevdiğim şeylerden birisi. Çok hoş ve sıcaklar. Çalışmak zorunda olduğum en iyi efektlerden bazıları.

Harman Professional ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 312 24 24  numaralı telefondan Ertekin Elektronik’i arayabilirsiniz.