Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Avid Grafikleri Portekiz’de Ekranlarda
Avid Grafikleri Portekiz’de Ekranlarda
16.06.2019 12:44

Portekiz’in önde gelen özel yayıncılarından SIC TV (Sociedade Independente de Comunicaçao), Avrupa’nın ilk IP üzerinden görüntü (VoIP) yapım tesisi olan yeni SIC TV merkezine Maestro grafik iş akışı ve uzun süreli servis anlaşması imzaladı. 

Avid Maestro grafikleri SIC TV yapım ekiplerine izleyicilerin ilgisini çekmek için işbirliğine dayalı yaratıcı araçlar sunarken, verimliliği yükseltip işletme maliyetlerini düşürüyor. Avid’in yakın işbirliği içerisinde çalıştığı kanal çözüm ortağı VANTeC’in grafik uzmanlığı ve güçlü yerel desteği SIC TV için avantajlar sağlıyor. VANTeC ekran üzeri haber grafiklerinden görüntü duvarlarına, arttırılmış gerçeklikten spor grafikleri ve logolara kadar SIC TV’nin tüm yapım gereksinimlerini karşılayan maestro grafik sistemleri kurdu. 

Avid Maestro | Engine’in sağladığı karma IP üzerinden görüntü ve SDI arabirimleri, SIC TV’nin grafik yapımlarını standartlaştırmasını, şablonları tasarımcılar ve kullanıcılar arasında paylaştırıp kaynaklardan en iyi şekilde yararlanmasını, işletme verimliliğini, iş birliğini, yaratıcılığı ve yenilikçiliği arttırmasını sağlıyor. 

Çok sayıda televizyon kanalı üzerinde 7 gün 24 saat haber ve eğlence programlarının taleplerini karşılamak için SIC TV grafik iş akışını genişletti. SIC TV Maestro | Designer kullanarak gerçek zamanlı grafikler yaratıyor; Maestro | News ile içerik yönetiyor, dağıtıyor ve yayınlıyor; Maestro | Virtual Set ile Maestro | Telestrator kullanarak içerik sunuyor. Maestro | Engine gerçek zamanlı grafik sunum platformu SIC TV’nin Maestro grafiklerini güçlendirirken, Avid FastServe | Playout yeni kuşak görüntü sunucusu kayıt ve yayını kolaylaştırıyor.

SIC TV Avid’in son teknolojili Maestro grafikleriyle yüksek kaliteli içerikler ve fotoğraf gerçekçiliğinde grafikler sunarak yayında görsel kimliğini ve marka bilinirliğini öne çıkarıyor.

Avid CEO ve Başkanı Jeff Rosica şunları söyledi: “Portekiz’in rekabetçi medya ortamında SIC TV izleyicilerin ilgisini çekecek cazip grafiklerle pazar payını koruması ve genişletmesi gerekiyor. Bu anlaşmayla SIC TV izleyicilerin ilgisini cazip hikaye anlatımlarıyla ve daha fazla gerçek zamanlı grafikle çekerken, aynı zamanda işletme maliyetlerini azaltabilecek. Sadece bir ayda Portekiz’de birinci sıraya yükselmekle şimdiden sonuçlarını görüyor.

VANTeC CEO’su Alexandre Roriz ekledi: “Avid’in güçlü maestro grafikleri ile SIC TV’nin çözümlerini kolayca bütünleştirebilmek, tüm yapım ekiplerinde dinamik, otomatik iş akışları oluşturmamızı sağladı. Sonuç olarak SIC TV izlenme oranını arttırmayı sürdürüyor ve kendisini dünyanın önde gelen IP üzerinden görüntü yapım tesislerinden birisi haline getirdi.”

Avid ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 577 23 77 numaralı telefondan Teratek’i arayabilirsiniz.