Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Roland VR-50HD MK II Çok Formatlı AV Mikser
Roland VR-50HD MK II Çok Formatlı AV Mikser
16.06.2019 13:01

Roland VR-50HD MK II çok formatlı AV mikser, tek kullanıcılı, “hepsi bir arada” tarzı önceki modelin gelişmiş bir ürünü. Doğrudan canlı etkinlik kullanıcılarından gelen geri bildirimlerden ilham alınarak geliştirilen VR-50HD MK II, özel amaçlı onay takibi, kayıt ve görüntü akış sinyalleri için bir AUX çıkışı eklerken, geniş çeşitlilikte etkinlik yapımlarını desteklemek için orijinal VR-50HD’nin üstün bağlantı kapasitesini ve esnekliğini koruyor. 

VR-50HD MK II modelindeki diğer yenilikler arasında kolay dolaşım ve ayar için güncellenen kullanıcı arayüzü, daha da profesyonel sesli miksler için zenginleştirilen ses kalitesi, belli JVC ve Panasonic PTZ kameraları için kontrol yetenekleri, otomatik ses miksi ve otomatik görüntü girişi geçişleri gibi yeni otomasyon işlevleri var. 

Çevre birimlerine olan gereksinimi ortadan kaldıran VR-50HD MK II, bir 12 girişli 4 kanallı çoklu format görüntü anahtarlama masası ile 12 girişli bir dijital ses mikserini, çoklu görüntüleyici dokunmatik ekranı ve USBN 3.0 yoluyla bir AV akış çıkışını bir araya getiriyor. VR-50HD MK II’nin atanabilen, sorunsuz girişleri, sayısız yapılandırmalar ve uygulamalar için dört adet SDI ve HDMI kaynağının kullanılmasına imkan veriyor. VR-50HD MK II mikserdeki yeni giriş atama butonları, anahtarlama sistemindeki tüm girişlerin kullanımını kolaylaştırıyor. Ünitenin çok yönlü giriş-çıkış kapasitesi, RGB/Component ve Composite girişler dahil profesyonel kameralar, bilgisayarlar, sunucuların mobil aygıtları ve mikrofonları destekliyor.

Canlı akışlar, HD kayıt ve sunucu ekran takibinin genellikle ana program çıkışından farklı görsel gereksinimleri oluyor, VR-50HD MK II’nin özel amaçlı AUX çıkışı ana PGM çıkışını etkilemeden değişen içerikler göndermek için kullanılabiliyor. AUX çıkışı için kaynak, özel amaçlı AUX atama butonlarıyla değiştirilebiliyor; herhangi bir VR-50HD MK II girişi ana PGM çıkışından bağımsız olarak AUX çıkışına aktarılabiliyor. PGM çıkışını besleyen mikser çıkışı da senkron olarak AUX çıkışına aktarılarak dahili bir dağıtım yükselteci çıkışı olarak hizmet veriyor. AUX çıkışı, HDMI, SDI ve RGB/Component formatlarında kullanılabiliyor.

VR-50HD MK II’nin yeniden tasarlanan kullanıcı arayüzü, genişletilen özeliklerine kolayca erişilip denetleme sağlıyor. Geniş dahili dokunmatik ekranlı çoklu görüntüleyici monitör, lojik temaslara atanan dört girişin ve dört hareketsiz resmin aynı anda Preview ve Program izlemelerine imkan veriyor (dört adede kadar hareketsiz resim hızlı erişim için USB’den dahili belleğe yüklenebiliyor). Bu amaca özel yayın tarzı butonlar, çeşitli işlevlere anında erişim sağlıyor; artık adımlı menüler içerisinde kaybolmaya gerek kalmıyor. Artık her ses yolunun kendi Solo ve Mute butonları var. 

Bir ses mühendisinin özel olarak yönetmesinin mantıklı olmadığı koşularda etkinlikler ve canlı web akışları için profesyonel kalitede ses miksleri VR-50HD MK II’nin yeni sezgisel arayüzüyle kolaylaşıyor. Arayüz yayın sırasında ses düzeylerini otomatik olarak miksliyor ve dahili olarak yankıyı önlüyor. Ayarlar beli ses girişlerinin öncelik almalarına imkan veriyor, böylece bir sunucu konuştuğunda diğer ses düzeyleri otomatik olarak azalıyor. Audio Follows Video çalışma modunda iken görüntü kaynakları değiştirildiğinde giriş kaynaklarından gelen ses otomatik olarak değişiyor; Video Follows Audio modunda kameralar kimin konuştuğuna bağlı olarak atanmış bir mikrofona geçiyor. VR-50HD MK II 48 VDC phantom güçlü XLR/TRS kombo jakları, bir RCA stereo çifti veya 3G/HD/SD-SDI ve HDMI girişlerinden ayrılan ses dahil çeşitli standart ses girişleri sağlıyor. 

Robotik pan/tilt/zoom (PTZ) kameralar sürekli kameraman gereksinimini ortadan kaldırabilirken, yine de stüdyo düzeyinde yayın kalitesi sağlamaya devam ediyorlar. Yapım sırasında PTZ kameraları küçük boyutları sayesinde dikkat çekmeyecekleri yerlere konulabiliyorlar. VR-50HD MK II bu işe ayrılan bir PTZ kamera denetleyici veya kameraman gerekmeden belli JVC ve Panasonic PTZ LAN kameralarını doğrudan denetleyebiliyor. 

Roland ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 274 69 10 numaralı telefondan Mavi İletişim’i arayabilirsiniz.