Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Crystal Vision Cleanit Delay Cihazı
Crystal Vision Cleanit Delay Cihazı
17.06.2019 09:33

Cleanit, Crystal Vison’ın yeni delay sistemi. Sesin yanı sıra görüntüyü de koruyan az sayıda üründen birisi olan Cleanit, canlı görüntü ve ses içerik akışlarının HD çözünürlükte  20 saniye, 3Gb/s hızda 10 saniye, SD çözünürlükte 110 saniye kadar geciktirilmelerine imkan verip, operatöre tepki göstermek ve istenmeyen küfür veya hakaret içeren ses ve görüntü malzemelerinin yayınlanmalarını önlemek için zaman vererek, küfürler, müstehcen hareketler, giysinin bir yerinin kazayla açılması, çekim hataları, rakip markaların söylenmesi, öksürük veya teknik sorunların yayına gitmesini engelliyor. Cleanit’i ideal bir delay çözümü yapan özellikleri arasında bütçe dostu esnekliği (çok sayıda paket sayesinde yayıncı sadece gereksinim duyduğu miktarda koruma için para ödeyebiliyor), programı tam olarak gereken miktarda geciktirebilme ve akıllı bir buton kutusu veya bilgisayar grafik kullanıcı arayüzü (GUI) yoluyla sezgisel denetim var. Gizleme ve açma işlevleri için ister manuel ister otomatik çalışma seçilebiliyor.

Cleanit sayesinde yayıncılar kendi yapımları için ideal düzeyde koruma elde edebiliyorlar. Kullanımı kolay, tam bütünleşik çözüm Cleanit, Crystal Vision’ın Indigo serisi modüler ürünleri ve kasaları tabanlı. Farklı paketler alınarak uygulamanın gerektirdiği kadar koruma elde edilebiliyor. Üç standart Cleanit modeli, en yaygın uygulamalara hitap ederek, gömülü veya ayrık AES veya analog ses kesme ve karıştırma, görüntü dondurma ve karartma işlemleri yapabiliyor. Cleanit Custom seçilerek uygulamaya özel bir çözüm geliştirilip, daha sonra ekstra işlevler eklenebiliyor. Cleanit 1 ve Cleanit 3 gömülü ses içeren görüntüler için tasarlandı. Cleanit 1’in ses gizleme özelliği, operatöre istenmeyen içeriği gizlemek için 16 adede kadar gömülü ses kanalının sesini kesme imkanı veriyor. Cleanit 3’ün ses ve görüntü gizleme işlevi sayesinde 16 adede kadar kanalın gömülü sesi kesilebildiği gibi, görüntü dondurulabiliyor veya karartılabiliyor. Görüntü ve ayrık ses için tasarlanan Cleanit 2, sekiz adet 110 ohm AES kanalının veya dört analog ses kanalının sesi kesilebiliyor. Ek işlevler isteyenlere yönelik Cleanit Custom seçilerek uygulamaya özel bir çözüm geliştirilip, daha sonra ekstra işlevler eklenebiliyor; örneğin grafik veya ses dosyası eklenebiliyor, başka bir kaynağa temiz geçiş yapılabiliyor. Cleanit Custom ayrıca farklı formatlarda görüntü çıkışları ya da fazladan görüntü çıkışları elde etmek, programları senkronize etmek, ek geciktirme sağlamak veya ayrık 75 ohm AES veya fiber giriş veya çıkış kullanmak için de kullanılabiliyor. 

İki denetim seçeneği Cleanit’in yapılandırılmasını ve kullanımını kolaylaştırıyor ve operatör ses ve görüntünün durumunu her zaman biliyor.

VisionWeb Control ile Cleanit aynı ağa bağlı bir aygıt üzerinde çalışan bir web tarayıcıdan ücretsiz kullanılabiliyor. Basitleştirilmiş VisionWeb GUI sayesinde gecikme süreleri kolayca belirlenebiliyor ve görüntü ve ses gizlemeleri aktif ediliyor ve sistemin ne zaman başlatıldığı ve ne zaman normal çalışmaya dönüldüğüyle ilgili geri bildirim durumları sağlanıyor. 

Akıllı buton kutusu SBB-4 canlı çalışma için ideal. Büyük butonları, LCD grafikli net yazıları, renkli işlev ve durum göstergeleriyle hızlı ve kolay çalışma sağlıyor. Örneğin geriye doğru sayarken buton turuncu yanıp sönüyor. Üç adet aktif buton programlama, bir buton da durumlar için. SBB-4 VisionWeb ile birlikte çalıştırıldığında, örneğin VisionWeb gecikme süresi değişkenleri ve durum bilgilerini sağlayabiliyor. SBB-4 CrystalVision kasasına Ethernet yoluyla bağlanıyor ve kolay çalışma için PoE kullanıyor. 

Cleanit’in tüm modelleri denetim grafik kullanıcı arayüzlerinin (GUI) ve buton kutusunun esnek olarak kişiselleştirilmesine izin veriyor. Sistem kullanıcıya hangi kontrollerin VisionWeb GUI’sinde görünür olacağını ve SBB-4 üzerindeki butonlara hangi işlevlerin atanacağını soruyor.

Crystal Vision ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 577 23 77 numaralı telefondan Teratek’i arayabilirsiniz.