Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > TV Azteca Hollywood Ödül Töreninde TVU RPS Kullandı
TV Azteca Hollywood Ödül Töreninde TVU RPS Kullandı
18.06.2019 13:26

Meksika’nın en büyük medya şirketlerinden TV Azteca, her yıl düzenlenen Hollywood’un en saygın ödül töreninin yayınının yapımını TVE Networks’ün TVU Remote Production System (TVU RPS) çözümüyle gerçekleştirdi. TVU RPS kullanılarak Los Angeles’taki tören mekanında bulunan TV Azteca’nın mobil ünitesinden görüntü çekimleri yakındaki bir otelde kurulan uzak stüdyoya iletildi. Otelin terasındaki küçük bir stüdyo, canlı yayın sırasında sunuculardan gelen yorumlar için geçici bir sohbet programı seti olarak hizmet verdi. 

Yönetmen Alfonso Cuaron o gece Roma filmiyle üç tane ödül heykelciği aldı. Roma filmi Meksika’da geçtiği için bu yılki ödül töreni TV Azteca izleyicilerinden önemli bölgesel ilgi gördü. En İyi Yabancı Film dalında ödülü kazanan ilk Meksika filmi oldu.

TV Azteca Özel Etkinlikler Teknik Yönetmeni Jose Vera şunları söyledi: “Bu defaki muhtemelen Meksika’da en çok izlenen ödül töreni oldu. İzleyicilerimiz için çok iyi görünen, sunucularımızla çok miktarda canlı etkileşim içeren, ama aşırı maliyet getirmeyen bir yayın oluşturmamız gerekiyordu. TVU RPS otelden yapım ünitesine ve geri yönde ilerlerken görüntüyü son derece yüksek kaliteli olarak korudu. Bir yerden başka bir yere görüntüleri güvenilir bir şekilde taşıyıp profesyonel düzeyde sonuçlar elde ederken hala ekonomik kalmayı başaran bir çözüm sundu.

TVU RPS sayesinde yayıncılar herhangi bir mekandan mevcut bir denetim odası altyapısından ve halka açık internet bağlantısından yararlanarak kare hassasiyetinde, genlock kilitli ve senkronize çok kameralı uzaktan yapım gerçekleştirebiliyorlar. Bir kabin rafı montajlı verici (kodlayıcı) ile bir kabin rafı boyutlu alıcı (kod çözücü) kullanıldı. TV Azteca RPS kodlayıcıyı otele, RPS kod çözücüyü mobil üniteye yedek bir çözüm olarak kurdu. Ağlar üç yüksek kaliteli akışı otelin terasından tiyatrodaki mobil üniteye, geri bildirimi mobil üniteden otele başarıyla gönderdi. RPS ödül etkinliği sırasında o kadar iyi performans gösterdi ki, TV Azteca futbol maçları dahil spor etkinliklerinin yayınlarında da kullanmayı planlıyor.

TVU RPS haber ve spor için canlı uzaktan senkronize çok kameralı yayın için düşük maliyetli bir alternatif sunuyor. RPS ile yayıncılar artık yapım tırlarına ve büyük yapım ekiplerine mecbur değiller. Kolay kullanımlı bir web arayüzü, altı kanalın hepsinin gerçek zamanlı ön izlenmesi, o anki bit hızı ve gecikme gibi yayının tüm özelliklerinin izlenmesini ve denetlenmesini sağlıyor. TVU RPS verici altı adede kadar senkron SDI kaynağını kodlayabiliyor ve TVU alıcıya yüksek kaliteli ve düşük gecikmeli IP görüntüleri iletiyor. Verici de altı tane senkron SDI çıkışı veriyor. 

TVU Networks ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 363 04 04  numaralı telefondan Alen Elektronik’i arayabilirsiniz.