Reklamı Kapat
Anasayfa > Makaleler > Bitmovin Türkiye Adresi Ateksis
Bitmovin Türkiye Adresi Ateksis
20.07.2019 11:53

Multimedya teknoloji şirketi olan Bitmovin, dijital ses ve görüntüleri bulut bilişim teknolojisi ile kullanıcıların akış formatlarına dönüştürmektedir. Kullanıcılarını, bulut teknolojisi ile video kodlama, video oynatma ve video analizlerini gözlemlemek konularında daha az yer kaplayan ve daha verimli çözümlerle buluşturuyor.  

Karmaşık Video İşleme Sorunlarını Çözen Yazılım Bitmovin

Bitmovin API tabanlı ürünleri ile, dünyanın her yerindeki geliştiricilerin, bulut ortamında çalışabilen yazılım modüllerine erişerek en karmaşık video işleme sorunlarını çözmelerine yardımcı olur. Ürün ailesi, her biri kendi alanında öncü teknoloji kullanan Video Kodlama, Video Oynatıcı ve Video Analizi modüllerinden oluşmaktadır.

Bitmovin Video Kodlama - Her Yerden Erişilebilen Dağıtılmış Video Kodlama Servisi

Bitmovin olarak on-time (anında/hızlı) ve verimli  A/V yayıncılığı için video kodlamanın geleneksel, sabit, temel donanımdan ayrılması gerektiğine inanıyoruz. Sizi belirli bir donanıma veya buluta kilitlemeyen piyasadaki en esnek kodlama olacak şekilde Bitmovin Video Kodlama özelliğini geliştirdik.

i) Video Akış Maliyetini Düşürün
Dosya boyutlarını optimize edilmiş H.264’e kıyasla% 50’ye kadar düşürmek için HEVC, VP9 ve AV1 gibi son teknoloji kodekler ile kodlayın. Çoklu kodek akışı, kullanıcılarınız için aynı algısal kaliteyi korurken maliyetleri yarıya indirmenizi sağlar.

ii) İş Akışlarını, Entegrasyonu ve Desteği Basitleştirin
Esnek olmayan bir kodlama API’sini entegre etmenin ya da komut satırında ffmpeg ile dolaşmanın ne kadar acı verici olduğunu biliyoruz. Bitmovin API, entegrasyonlarınızı kolaylaştırmak ve ihtiyaç duyduğunuz tüm geliştirme araçlarını kullanmanızı sağlamak için tasarlanmıştır.

iii) Online İçeriği Daha Hızlı Alın
Bitmovin’in parça bazlı kodlama mimarisi, pazardaki en hızlı (100x’e kadar gerçek zamanlı) kodlayıcısı yapar. Yayıncılar ve haber ajansları için videolar saniyeler içinde herkese açık hale getirilebilir, bu da size ilk haber avantajını ve reklam gelirindeki aslan payını verir.

iv) Her Aygıta ve Her Tarayıcıya Erişin
Uyarlanabilir akış formatlarına (MPEG-DASH ve HLS) kodlayarak, videolarınızın her tarayıcıda ve her cihazda, standart olarak, ayrıca 360 ° ve VR formatlarında oynatılmasını sağlayabilirsiniz.

Bitmovin Video Oynatıcı - Her Ortamda Yüksek Kaliteli Video Sunun

Bitmovin, yayınların tüm cihazlara ve ortamlara en kaliteli şekilde ulaştırılması için cihaz uyumluluğu, platform güncellemeleri, yeni akış formatları ve kodekleri, DRM, reklamlar ve yeni özellikler için çalışıyor. 

Tüm farklı tarayıcılarda, işletim sistemlerinde ve cihazlarda HLS & MPEG-DASH akışlarını sorunsuzca yürütmek için gereken zorlukları ve iş miktarını biliyoruz. DRM ise işleri daha da karmaşık hale getirir. Tüm platformlarda uyumluluk, gayret gösterdiğimiz bir hedeftir. Hangi platformu kullandıklarına bakılmaksızın, kullanıcılarınıza video gönderilmesine yardımcı olacak Android, iOS, tvOS, Roku ve SmartTV’ler için masaüstü uygulamaları ve masaüstü uygulamaları geliştirdik.

i) DRM Desteği
DRM, yayın akışını çok daha karmaşık hale getirdi, bu yüzden tekrar basitleştirmek için çok çalıştık. Bitmovin, Widevine, Primetime, PlayReady, Fairplay ve AES HLS’yi destekliyor, ayrıca BuyDRM, Irdeto, ExpressPlay ve daha fazlasını içeren bir dizi DRM ve Multi-DRM entegrasyonuna sahibiz.

ii) Tam Özellikli Reklam Desteği
Para kazanma sürecinin herhangi bir iş modeli için kritik olduğunu biliyoruz, bu nedenle reklamcılık çözümlerini entegre etmek her zaman yüksek bir öncelik olmuştur. Çözümler, Sunucu Tarafı Reklam Ekleme’nin yanı sıra müşteri tarafı VAST, VPAID, Google IMA, VMAP ve daha fazlası için kullanılabilir.

iii) Tamamen Özelleştirilebilir Oynatıcı Arayüzü
Geliştirme ekibiniz, arayüzlerinizin web tabanlı tarayıcılar, iOS, Android ve masaüstü uygulamaları arasında tutarlı olmasını sağlayan API arayüzü veya birleşik bir yapılandırma dosyası aracılığıyla oyuncu arayüzünüz üzerinde tam kontrol sahibi olacaktır.

iv) 3. Parti Çözümler ile Entegrasyon
Mimari yapınızdaki değişikliklerle 3. taraf entegrasyonlarını sürdürmenin ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Bitmovin oynatıcısı, Mux, Conviva, Akamai, Irdeto, ExpressPlay, EZDRM, Google IMA / DFP ve daha pek çoğu dahil olmak üzere çeşitli entegrasyonlara sahiptir.

Geliştiriciler için Video Analizi

Yayınlarınızı içerik, sunum kalitesi, izleyici davranışları vb. gibi birçok açıdan değerlendirebileceğiniz bir raporlama arabirimi sunar. Böylece verilerinizi tam olarak kontrol edip sunabilir, uygun önlemler almak için geliştiricilerinizi yönlendirebilirsiniz. Tamamen özelleştirilebilir bir çözüm kullanarak ekibiniz yalnızca işinize uygun bir analitik arayüzü oluşturmaz, aynı zamanda işiniz geliştikçe uyarlayabilir.

i) İş Süreçlerini Kolaylaştırın
Bu sizin veriniz - öyleyse kullanın! İşletmenizin herhangi bir alanını gerçek zamanlı davranış veya performans verileriyle optimize etmek için iş zekası iş akışlarınızı hızlandırın. Bitmovin ile verilerinizi tamamen sahiplenmeyi ve kontrol etmeyi sağlarsınız.

ii) Düşük Gecikmeli Online Akış ve Analiz
Parçalanmış CMAF aracılığıyla düşük gecikme süresi, arabellek yönetimi nedeniyle video donma ve diğer bozulma riskini artırır Bitmovin Analytics, oturum kalitesine ilişkin bilgiler sağlar; böylece müşteriler performansı izleyebilir ve deneyimi geliştirmek için oynatıcı ve kodlama yapılandırmalarını ayarlamak için gerçek zamanlı kararlar alabilir.

iii) Mühendislik problemleriyle ilgili fikirlerinizi netleştirin
Verileri sorgulamak için esnek bir REST API, geliştiricilere gerçek zamanlı olarak video iş akışınızın herhangi bir bölümünü doğrudan görüntülemekte ve hata ayıklama veya optimizasyon için çok özel ölçümler sağlamaktadır.

Web kancaları ortaya çıktıkça sizi uyarabilir ve ekibinize kullanıcıları etkilemeden önce doğru sorunları bulma şansını verir.

  • Yükleme sürelerini, tamponlama ve uyarlama davranışını izleyin
  • Ham verilerinizi sorgulamak için REST-API kullanabilirsiniz
  • Gerçek zamanlı verilere bakın
  • A / B test desteği
  • Kullanıcıların içeriğinizi nasıl izlediğini kolayca araştırın
  • Web kancaları ve bildirimler oluşturun
  • Gelişmiş gizlilik özellikleri
  • Filtreler için özel alanlar ve boyutlar
  • Hata ayıklama için bireysel oturumları analiz etme
  • Mevcut iş akışlarına kolayca entegre olur.

Bitmovin çözümlerine artık Türkiye’de 0216 425 99 66 numaralı telefondan Ateksis’i arayarak ulaşabilirsiniz. Yakın zamanda yapılması planlanan ürün lansmanları ile Bitmovin multimedya çözümlerini siz de yakından tanıyabilirsiniz. 

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.
En Çok Okunanlar
Dergi