Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Yeni Spor Sahasında Harman Çözümleri
Yeni Spor Sahasında Harman Çözümleri
24.07.2019 14:44

Parsons Technologies ile WJHW, basketbol maçlarında ve konserlerde yüksek enerjili bir deneyim sunabilmek için NBA’de mücadele eden basketbol takımı Milwaukee Bucks’ın yeni inşa edilen Fiserv Forum sahasına Harman Professional Solutions ses ve aydınlatma sistemleri kurdu. 

66 bin metre kare genişliğindeki Fiserv Forum, Milwaukee Bucks basketbol takımının kendi sahası olarak eski BMO Harris Bradley Center’ın yerine inşa edildi. 524 milyon dolarlık bir proje olan spor tesisinde 18.000 izleyici koltuğu, 34 süit ve üç kulüp var. NBA maçlarının yanı sıra mekan KIS’den Mumford and Sons’a ünlü müzisyenlerin konserlerine, Cirque de Soleil ve Monster Jam gibi uluslararası turne yapımlarına ev sahipliği yapıyor. Danışma grubu Wrightson, Johnson, Haddon & Williams (WJHW), Parson Technologies ve Işık Tasarımcısı Ian Hoffer ile birlikte çalışarak, forumu JBL hoparlörler, Crown yükselteçler, BS sinyal işlemci ve Martin ışık kaynakları içeren son teknolojili Harman AV sistemleriyle donattı. 

Parsons Technologies’den Erik Carlson şunları söyledi: “Tesis için Parsons hem sahne arkası hem sahada ses-görüntü (AV) sistemlerinin yanı sıra yayın kablo sistemini de sağladı ve kurdu. Hem tesis sahibinin tatmin olması hem de hayranlarının deneyimi için Harman bizimle çalışarak rekabetçi fiyatlandırma, zamanında teslim ve çok iyi çalışan sistemi garantiledi.

Fiserv Forum’daki heyecanın çoğunun kaynağı olan dinamik teatral ışıklandırma, maçların devre aralarında ve konserlerde göz kamaştırıcı gösterimler üretiyor. Arenanın ana ışık kaynakları olan 12 adet Martin MAC Viper AirFX 1000W lamba, çoklu mercek siperi (gobo) tekerlekleri ve parlak CMY renk miksiyle çok çeşitli efektler sağlıyor. Viper ışık kaynaklarıyla birlikte verilen buzlu cam filtreler renkli yumuşak yaygın ışıklar sağlayarak, çok yönlü kullanımı genişletiyor. Viper’leri destekleyen sekiz adet Martin MAC Axiom Hybrid ışık kaynağı, 2 ila 44 derece zoom aralığıyla yüksek yoğunluklu ışık demeti ve nokta ışık veriyor. Skor panosunun köşelerine takılan dört adet Atomic 3000 LED elektronik flaş, aşağıdaki sahaya parlak, darbeli flaş efektleri yansıtıyor.

Teatral Işık Tasarımcısı Ian Hoffer yorum yaptı: “Bu işi 25 yıldır yapıyorum, güvenilir, iyi çalışan, iyi görünen ışık kaynaklarını seçiyorum. Martin güvenilir ve uzun ömürlü ışık kaynaklarıyla biliniyor. Her akşam çalışmaları gerekiyor ve kolayca tavana çıkıp indirebileceğiniz şeyler değil, bu nedenle uzun süre dayanabilecek bir şey istedim.

Fiserv Forum’un ses sistemi tamamen bütünleşik bir Harman ses çözümleri ağı. Merkezi skor panosunun üzerine asılı ana hoparlör grubundaki 90 adet JBL VTX V20 hoparlörleri, güçlü saha dolgu sesi için ASB128V bas hoparlörleri destekliyor. Belli bir hedefe çok iyi odaklanabilen AM5212, küçük boyutlu AC15 ve çok geniş kapsamalı AC28/26 gibi bir dizi özel JBL hoparlör, ana hoparlör grubunun erişemediği yerlere ek kapsama sağlıyor. Mekanın geri kalanına genel ses dağıtımı için Parsons bir dizi JBL Control Series tavan içi ve askılı tarz hoparlör kurdu. 

Geniş ses sistemini güçlendiren Crown DCi yükselteçler, tüm hoparlörlere bol fazlalık paylı, güçlü, aslına sadık sinyaller gönderiyor. BLU Link teknolojisi sayesinde yükselteçlerin iletişim kurduğu ağa bağlı BSS sinyal işlemcileri, sinyalleri sistem boyunca esnek bir dijital mimari ve güçlü DSP ile yönlendiriyor. JBL, Crown ve BSS ses çözümlerinin birlikte oluşturduğu geniş kapsamlı ağ sistemi, tüm arenaya etkileyici ses sağlıyor.

Harman ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 312 24 24 numaralı telefondan Ertekin’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.