Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > TVLogic IS-mini 4K Görüntü İşleme Sistemi
TVLogic IS-mini 4K Görüntü İşleme Sistemi
25.07.2019 09:19

TVLogic’in geçtiğimiz aylarda satın aldığı WonderLooK firmasının IS-mini 4K görüntü işleme sistemi, popüler IS-miniX’in 4K/UHD modeli. LUT’ları 4K çözünürlüğe kadar işlemek için 12G/6G/3G/1.5G-SDI sinyalleri destekliyor. Görüntü kalitesi ve performans TVLogic IS-miniX ile tam olarak aynı olduğu için, TVLogic IS-mini 4K sadece ön izleme için değil ana içeriklerin yaratılmasında ve canlı yayınlarda da kullanılabiliyor. WonderLookPro V4.1 veya üstü, TVLogic IS-mini 4K’yı destekliyor. Bu son teknolojili, gerçek zamanlı LUT yaratma yazılımı, tüm IS-mini serisi kullanıcılar için ücretsiz veriliyor.

TVLogic IS-mini 4K HDMI 2.0 çıkışı da desteklediği için çevrim çıkışını izlemek için amatör tüketici sınıfı 4K televizyon cihazları kullanılabiliyor. IS-mini 4K’nın 12G-SDI bypass çıkışı, renk çevrimi olmadan temiz sinyal çıkışı veriyor. Bu işlev aynı anda renk çevriminin öncesini ve sonrasını izlemek gerektiği zaman kullanışlı. WonderLookPro’nun monitör kalibrasyon işlevinin yardımıyla, 4K HDR master monitörün çok yakın reprodüksiyonu kullanılabiliyor.

Tipik kullanımlar:

1. 4K HDR canlı yapım

TVLogic IS-mini 4K ve WonderLookPro çok kameralı canlı etkinlik yapımlarında, özelikle kameralar farklı sensörlere ve farklı renk görünümlerine sahipse çok kullanışlı. Birden fazla IS-mini 4K kurulabiliyor ve Ethernet yoluyla WonderLookPro kurulu kontrol bilgisayarına bağlanabiliyor. WonderLookPro iyi ölçeklendirilebildiği için tek bir bilgisayardan yüzden fazla TVLogic IS-mini 4K bağlanıp denetlenebiliyor. Her bir IS-mini 4K uygun kamera IDT’sine ayarlanıp, kameralar arasındaki farklılıklar ortadan kaldırılabiliyor ve tüm kameralara orijinal görünüm uygulanabiliyor.

2. 4K renk alanı çevrimi

WonderLookPro TV ve sinema için tüm önemli standartları yaratıp TVLogic IS-mini 4K’ya iletebiliyor. SDR-HDR, HDR-SDR gerçek zamanlı renk çevrimleri yapılıyor. Üstün interpolasyon teknolojisiyle 10 bit hassasiyette 3d LUT ile Camera Log-SDR/HDR renk çevrimi gerçekleştirilebiliyor. 

3. Amatör TV setleri için monitör kalibrasyonu

IS-mini gibi IS-mini 4K da renk parça üretme işlevi sayesinde monitör kalibrasyon 3DLUT yapmak için monitör renk reprodüksiyonunun profilini çıkarabiliyor. IS-mini 4K HDMI2.0 10 bit sinyal çıkışı yapabildiği için tüketici sınıfından amatör 4K televizyon setleri 4K HDR renk alanlarına kalibre edilebiliyor. Büyük boy monitörlerin uygun maliyetle kurulum ayarlarının yapılabilmesi için iyi bir çözüm.

4. Sette 4K HDR renk derecelendirme

WonderLookPro profesyonel kameraların renk karakteristiklerinin gerçek ölçümlerinden kamera profillerinin büyük veritabanlarını sağlıyor. Bu veritabanı sayesinde kamera log’larından SDR (HD/UHD), DCI ve HDR (PQ/HLG) dahil tüm standart renk formatlarına birkaç fare tıklamasıyla istenen çevrimler yapılabiliyor. Yakalanan kare resimleri ve yaratılan LUT’lar kaydedilebiliyor ve LUT’ların en baştan hızlı ve kolay uygulanmaları için post prodüksiyona gönderilebiliyor. WonderLookPro’nun USB yoluyla Tangent Panel’i desteklemesi, sette profesyonel renk derecelendirme yapılmasına imkan veriyor.

TVLogic ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 259 79 71 numaralı telefondan Radikal Elektronik’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.