Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Canon EOS C500 Mark II Kompakt Gövdede 5.9K Tam Kare Sensörlü Kamera
Canon EOS C500 Mark II Kompakt Gövdede 5.9K Tam Kare Sensörlü Kamera
26.09.2019 16:40

Yeni geliştirilen kompakt ve güvenilir Cinema EOS gövdesinde 5.9K Tam Kare Sensöre sahip bu kamera, tüm sinematograflar için yeni bir ilham kaynağı ve mükemmel esneklik sunar.

Olağanüstü Tam Kare görüntü kalitesi

Canon tarafından geliştirilen 5.9K tam kare CMOS sensör, doğal ve pürüzsüz cilt tonları ve Canon'un renk bilimi ile aslına sadık renk üretimi sayesinde gerçekçi bir sinematik görünüm sunar.

Ayrıca geniş renk uzayı ile 15+ kademeli tolerans sunan bu sensör, Yüksek Dinamik Aralıklı çekimler için idealdir.

Yüksek kaliteli ve verimli kayıt formatları

EOS C500 Mark II, yeni geliştirilmiş DIGIC DV 7 görüntü işlemcisine sahiptir. Bu işlemci 5.9K kalitede dahili Cinema RAW Light kaydına olanak tanır ve Canon XF-AVC formatında 4K 4:2:2 10 bit kaydı destekler. Proxy dosyaları için ek bir SD kart yuvası bulunan çift CFexpress kart yuvası sayesinde aynı dosya formatında eş zamanlı kayıt yapılabilir.

Bu çoklu kayıt formatı verimlilik sağlar ve prodüksiyon gereksinimlerini karşılar.

5.9K

2,1 Gbps'ye kadar dahili Cinema RAW Light kaydı.

4K 4:2:2 10 bit

810 Mbps'ye kadar XF-AVC kayıt.

4K için 5.9K Yüksek Hızda Örnekleme İşlemi

EOS C500 Mark II, 4K/UHD kayıt için 5.9K'dan yüksek hızda örnekleme yaparken yüksek kaliteli bir renk oluşturma algoritması kullanır. Bu, harelenmeyi önler ve kumlanmayı azaltarak üstün kaliteli bir görüntü elde edilmesini sağlar.

Kompakt, hafif ve güvenilir

Yaklaşık 1730 g ağırlığındaki hafif gövde sayesinde kamera, gimballer ve elde tutulan donanımlarla rahatça kullanılabilir ve çeşitli çekim koşulları için idealdir.

Çeşitli yuva ve lens seçenekleri

EOS C500 Mark II, farklı proje gereksinimleri için opsiyonel değiştirilebilir lens yuvalarını destekler.

EF lens yuvası, EF Cine Prime lensler dahil olmak üzere çok çeşitli Canon EF lensleriyle mükemmel uyumluluk sunarken opsiyonel PL yuvası, Cooke /i sistemini destekler. Buna ek olarak, B4 lenslerle kullanım için B4 yuvası adaptörleri (EF veya PL yuvaları için) de mevcuttur.

Yüksek seviyede yapılandırılabilir, modüler tasarım

Opsiyonel Uzatma Ünitesi, çeşitli üretim gereksinimlerine uyum sağlamak için esnek bir modüler tasarım ve yapılandırma olanağı sunar.

Uzatma Ünitesi 1, Genlock arabirimi ile çoklu kamera desteği sunarken Uzatma Ünitesi 2, iki adet daha XLR girişi gibi daha fazla arabirim ekler. Bu sayede kamera, yayın uygulamaları ve uzun süreli kayıtlara yönelik V kilitli pil yuvası için ideal hale gelir. Opsiyonel EVF Ünitesi elde kullanım için idealdir, aynı zamanda gimbal uygulamalarında kolayca çıkarılabilmeye yönelik kullanıcı taleplerini de karşılar.

Öncü Otomatik Odaklama teknolojisi*

EOS C500 Mark II, Canon'un yüksek hızlı Sürekli AF sunan Dual Pixel CMOS AF Teknolojisine sahiptir. Kullanıcılar aynı zamanda yeni 4,3 inç LCD monitör LM-V2 ile sorunsuz, sezgisel dokunmatik odaklama işleminden ve daha doğal bir odak çekimi oluşturan geliştirilmiş odak kontrolünden yararlanabilir. EOS C500 Mark II, AF performansını daha da iyileştirmek için AF izleme hızını ve hassasiyetini ayarlama olanağı sunar.

* uyumlu lenslerle

Kapsamlı Otomatik Odaklama işlevleri

Dual Pixel Odak Kılavuzu

Dual Pixel CMOS AF faz farkı teknolojisi, ön/arka odak sapmasını gösteren yenilikçi bir grafik kılavuzu sağlar; nesne odakta olduğunda dikdörtgen yeşile dönerek özellikle 4K'da kritik odaklama için manuel odaklama sırasında kullanılabilirliği ve doğruluğu artırır.

Takip AF

Dokunmatik ekranı kullanarak kadrajdaki bir nesneyi seçin. Nesne hareket ettikçe kadrajda takip edilir ve böylece zahmetsiz nesne takibi ile kolaylık sağlanır.

Yüz Önceliği AF / Sadece Yüz AF

Canon Yüz Algılama teknolojisiyle birlikte çalışan Dual Pixel CMOS AF, bir yüzü otomatik olarak tanıma, odaklama ve hareket ederken takip etme konusunda mükemmeldir.

Elektronik IS destekli ilk Cinema EOS

EOS C500 Mark II, kamera gövdesine Elektronik Görüntü Sabitleme (IS) özelliğini entegre ederek 5 eksenli kamera sarsıntı düzeltmesini destekleyen ilk Cinema EOS kameradır. Elektronik lens iletişimi olmayan lenslerle kullanıldığında bile odak uzaklığı manuel olarak girilerek Elektronik IS kullanılabilir.

Odak uzaklığını otomatik olarak alır

Veri iletimini destekleyen bir lens takıldığında optimize edilmiş Elektronik IS ile çekim yapmak için odak uzaklığı verileri dijital bağlantılardan otomatik olarak alınır.

Elektrik bağlantısı olmayan lenslere sahip Elektronik IS

Veri iletimini desteklemeyen bir lens takılı olsa bile odak uzaklığını manuel şekilde girerek Elektronik IS ile çekim yapmak mümkündür. Anamorfik lenslerle de uyumludur.

Odak Uzaklığı kaydedilebilir

Çekim sırasında ayarlar için optimize edilmiş elektronik IS efektiyle çekim yapmak için odak uzaklığını seçmeniz yeterlidir.

Yüksek kare hızları

EOS C500 Mark II, 5.9K'da maksimum 50/60 fps'ye kadar yüksek kare hızında kayıtları destekler. 2K (kırpma) modunda, 1 fps'den maksimum 120 fps'ye kadar ayarlar da yapılabilir; bu da yaratıcılık olasılıklarını artırır. Yeni Yavaş ve Hızlı düğmesi, Yavaş ve Hızlı ayarlara hızlı erişim sağlar.

Gelişmiş Arabirim

EOS C500 Mark II, 3G-SDI ile kıyaslandığında dört kat daha fazla bant genişliği olan gelişmiş bir 12G-SDI arabirimine sahiptir ve tek bir kablo üzerinden 4K 50/60p çıktı alabilmesini sağlayarak 4K iş akışlarını basitleştirir. Benzer şekilde, HDMI arabirimi de tek bir kablo üzerinden 4K 50/60p çıktı sağlayabilir.

Tam Kare ND filtre

Sağlam, dahili elektronik kontrollü ND filtre sistemiyle donatılmış EOS C500 Mark II, 2/4/6 ve uzatılmış 8/10 kademeli ışık filtrelemesini destekleyerek gündüz saatlerinde bile sığ alan derinliğine sahip görüntüler çekmenizi sağlar.

Yeni OSD düzeni

Yeni eklenen ve ekrandaki bilgilerin üstünü kapatmayan Ekran Gösterimi (OSD) çevre alanı seçenekleri mevcuttur. Gereksinimlerinize göre çeşitli seçenekler arasından seçim yapın.

Anamorfik lens desteği

EOS C500 Mark II, görüntüleme için vizördeki ve bağlı ekranlardaki görüntüleri elektronik olarak genişleterek anamorfik lensleri destekler.

Kullanıcılar, 1,3 kat sıkıştırmalı anamorfik lensler kullanarak kameranın tam 5.9K çözünürlük avantajından yararlanabilir. Popüler 2 kat sıkıştırmalı anamorfik lensler (sensörde doğal 1,2:1 en boy oranını kapsayan), sensörün kırpılan 4:3 alanını kullanarak da kullanılabilir.

Kullanıcı LUT desteği

Kullanıcılar kendi LUT'larını özelleştirebilir ve daha net görüntüleme için bunları kameraya yükleyebilir. Kullanıcılar aynı zamanda her giriş terminali için farklı LUT'lar uygulayabilir.

Yeni özel LUT düğmesi, ekstra çalışma esnekliği sağlar.

ACES Desteği

EOS C500 Mark II, Akademi Renk Kodlama Sisteminin ACES 1.0 sürümünü destekler. EOS C500 Mark II üzerinde yakalanan görüntüler, Canon tarafından sağlanan IDT'leri kullanarak doğrudan ACES uyumlu sistemlere aktarılabilir.

Ayrıca kamera video çıkışı, uyumlu monitörlerde ACES Proxy seçilerek izlenebilir.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.