Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > YouTube Yıldızının Çekiminde Atomos Sumo 19 Yapım Monitör ve Kaydedicisi Kullanıldı
YouTube Yıldızının Çekiminde Atomos Sumo 19 Yapım Monitör ve Kaydedicisi Kullanıldı
26.08.2017 09:22

Hollywood Görüntü Yönetmeni Rodney Charters, Atomos Sumo 19 yapım monitörü ve kaydedicisini ilk kullananlardan oldu. Ünlü 24 dizisinden bilinen Charters, YouTube yıldızı Kaiman Wong ile birlikte çok popüler kanalı için bir komedi dizisi çekti.

İkili Londra’da buluşup iki günde manken Maria Sergejeva ile çekim yaptı. Görüntüler Kai’nin Maria’nın fotoğraflarını çekmesiyle başlıyor ama kısa sürede roller değişiyor ve kai bir elbise giyerek maria’ya modellik yapıyor. Sonuçlar Kai’nin kendi YouTube kanalında yakında izlenebilecek.

Atomos Sumo 19 her sahneyi izlemek için kullanıldı ve yapımlarında Atomos kaydedicileri zaten yoğun bir şekilde kullanmakta olan Charters, ürünün yeteneklerinden etkilendi.

Birçok görüntü yönetmeni gibi Charters da birçok farklı kamera ile çalışmak zorunda. Bu çekimlerde tercih ettiği kamera ARRI Alexa’yı kullandı, ama başka markalarla ve bazen Panasonic GH5 gibi küçük kameralarla da çekim yapması gerekti. Sumo tüm bu kameralarla uyumlu ve sette hemen gözden geçirme için kayıt yapabiliyor, yönetmen ve yapımcıya verilebilecek görüntü dosyaları oluşturabiliyor. Sumo tekli, ikili ve dörtlü SDI bağlantılarını tek bir HDMI girişini yürütebiliyor.

Charters açık havada gün ışığında çalışırken Sumo’nun 120 nit parlaklıktaki ekranından yararlandı. Sumo’nun AtomHDR işleviyle sette pozlamayı hassas olarak ayarladı ve görüntülerin post prodüksiyonda doğru derecelendirileceğinden emin oldu. Sumo’nun dahili belleğine yüklenen LUT’lar, post prodüksiyonda kolayca gerçekleştirilebilecek çeşitli yaratıcı görünümlerin hızla gözden geçirilmesine imkan verdi.

Sumo setteki zorlu koşullara maruz kaldı ve Charters ergonomi, üretim kalitesi ve kullanım kolaylığından etkilendi. Tüm çözüm sadelik gözetilerek tasarlandı ve dokunmatik ekran yoluyla denetlendi.

Atomos ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 418 11 02 numaralı telefondan Videodist’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.