Reklamı Kapat
Anasayfa > Fuarlar > Athensa
Athensa
03.10.2019 10:21

Athensa Playout Otomasyonu

Çok yönlü ve bağımsız çalışan Athensa Playout, günümüzün yayın tesislerinde gereksinim duyulan playout otomasyon işlemlerini sağlıyor. Modüler mimarisi sayesinde sadece her ölçekte yayın kuruluşları için değil, kesintisiz içerik playout otomasyonuna ihtiyaç duyan medya uzmanları için de uygun. UHD/HD/SD-SDI veya IP görüntü-ses akışlı olarak alınabilen Athensa Playout, 7 gün 24 saat müdahalesiz çalışmayı garantiliyor. MPEG-2, AVC/H.264, HDV ve DV sıkıştırma yetenekleri, donanımdan bağımsız oluşu, Athensa Playout’un öne çıkan özelliklerinden. Zamanın kritik öneme sahip olduğu canlı operasyonlar için ideal çözüm, GPI, RS232, VDCP yoluyla profesyonel aygıt desteği sunuyor. Athensa Playout Multi Parallel Output (AP MPO) sayesinde iki veya daha fazla çıkış çalışabildiği için, yayıncılar içerik dağıtmak için gereken her türlü kombinasyonda kolayca paralel çıkışlar sağlayabiliyorlar. 


Athensa Ingest Kayıt Çözümü

Athensa Ingest birden fazla HD veya SD içerik kanalının HD/SD SDI dijital sinyallerden, analog kaynaklardan ve MPEG taşıma akışlarından (TS) kaydedilmelerini sağlıyor. Tek bir ekran üzerinde dört adet görüntü kaynağı izlenip denetlenebiliyor. Ses düzeyleri loudness/true-peak gösterimi olarak izlenebiliyor ve gerektiğinde ayarlanabiliyor. Athensa Ingest tarafından kaydeilmekte olan içerik, henüz kayıt işlemi tamamlanmadan önce hemen kurgu veya doğrudan Athensa Playout için kullanılabiliyor. Athensa Ingest üçüncü firmaların sistemlerinden kayıt listesi alımı, CEA-608/708 desteği ve RS-422 yoluyla otomatik VTR kontrolü sunuyor.


Athensa Graphics Grafik Yöneticisi

Gelişmiş ama son derece kolay kullanımlı yayın karakter üreteci ve grafik yöneticisi Athensa Graphics, rulolar, kayan yazılar, aynı anda çok katmanlı resimler, analog ve dijital saatler, animasyonlu logolar ve benzeri statik ve dinamik nesneler yaratıp projelerde kaydetmeye imkan veriyor. Bunlar doğrudan yayında veya gelecekte kişisel şablonlar olarak kullanılabiliyor. Athensa Graphics’deki Scheduler ile daha önce farklı zamanlarda yaratılan projelerden nesneler başlatılabiliyor. Athensa Graphics bağımsız bir çözüm olarak ya da ön uç arayüzü olmadan arka planda çalışabiliyor. Bu sayede tüm nesneler ve kayma hareketleri, komutlarını ağ protokolü yoluyla gönderen bir üçüncü firma OEM yazılımı tarafından başlatılabiliyor. Athensa Graphics Athensa Playout ille senkron çalışacak yapıda tasarlandığı için, Athensa Graphics’deki nesneler Athensa Playout kullanılarak başlatılabiliyor ve durdurulabiliyor. 


Athensa Studio Playout Çözümü

Athensa Studio haberler, canlı programlar, stüdyo ekranları, görüntü duvarları ve görüntü-ses içeriklerinin görüntülenmesi gereken diğer yerler için içerik playout sağlıyor. Yayın playout çalışmalarının yüksek güvenilirlik gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlandı. Canlı yayınlarda yayın oturumları sırasında oynatma listesinde istenen değişiklikler yapılabiliyor. Oynatma listesindeki her klip kırpılabiliyor veya yer değiştirilebiliyor. Yayın sırasında playout konumu next, jump, shuttle gibi komutlarla değiştirilebiliyor. Bu değişiklikler o anki playout oturumunu durdurmadan, kesintisiz olarak gerçekleştirilebiliyor. Bir sunucu dört adede kadar bağımsız oynatıcı ile yapılandırılabiliyor. Her oynatıcı ayrı oynatma listesine ve playout denetimine sahip. Dört SDI arabiriminin hepsi program veya ön izleme çıkışları olarak atanabiliyor. Çalışmaları hızlandırmak için tek kanallı ve çok kanallı kullanıcı arayüzleri var.

www.athensa.tv

Önceki Makale
Atomos
Sonraki Makale
Astera
Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.
En Çok Okunanlar
Dergi