Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Rohde & Schwarz, Motama’yı Satın Aldı
Rohde & Schwarz, Motama’yı Satın Aldı
26.08.2017 12:07

Münih merkezli teknoloji grubu Rohde & Schwarz’ın bir alt firması olan GMIT GmbH, Motama GmbH’yi satın aldı. Böylece Berlin merkezli şirketin IP ağlarda kesintisiz ses ve görüntü içerikleri yayınlama alanındaki ürün portföyü genişledi.

Bu satın alım Rohde & Schwarz’ın alt firması GMIT GmbH’nin gelişen canlı internet içerik dağıtımı piyasasındaki uzmanlığını zenginleştirecek. Merkezi Saarbruecken’de yer alan Motama, insan denetimsiz IP ağları yoluyla profesyonel yayıncılık konusunda bir öncü. Motama’nın RelayCaster protokolü çözümü, paket kayıplarını en aza indirerek, kesintisiz yayın için gereken hizmet kalitesi (Quality of Service) koşullarını sağlıyor.

Rohde & Schwarz, Monitoring & Headend Başkan Yardımcısı ve GMIT Genel Müdürü Hannes Strobel şunları söyledi: “RelayCaster teknolojisi, Yayın ve Medya bölümümüzün kesintisiz yayın alanındaki mevcut portföyünde önemli bir genişlemeyi temsil ediyor ve gelecekteki uygulamaları etkileyecek. RelayCaster geleceği parlak bir pazarda eksiksiz bir ürünün avantajlarını bize sunuyor.

Motama GmbH’nin Kurucu Genel Müdürü Dr. Marco Lohse ekledi: “Teknolojimiz Rohde & Schwarz’ın amaçlarına ulaşmasına değerli bir katkıda bulunacak. Rohde & Schwarz’ın sahip olduğu portföy ve potansiyel, ürünlerimizin sürekli gelişimi için en iyi fırsatları sunuyor. Bundan müşterilerimiz de kazançlı çıkacak. Satın alım Motama müşterilerine sağlam temelli bir teknoloji grubunun finansal güvenliğini sunacak, bu da yatırım güvenliği üzerinde daha fazla odaklanılan, uzun vadeli bir işbirliğinin temellerini oluşturacak. Mevcut müşterilerin ve ortaklıkların GMIT GmbH tarafından eksiksiz desteklenmesi, Rohde & Schwarz ve Motama için çok önemli.

"RelayCaster ve diğer Motama ürünleri artık GMIT GmbH’den bağımsız ürün çözümleri olarak alınabiliyor. Motama teknolojisi Rohde & Schwarz yayın ve medya portföyü ile bütünleştirilecek ve yeni yazılım çözümleri ve bulut ortamları için kullanılabilecek. Motama GmbH ürünleri ve teknolojisi mevcut satış ortakları yoluyla satılmaya devam ederken, dünya çapında pazarlama için Rohde & Schwarz ürün portföyü ile de bütünleşecek.

Rohde & Schwarz ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 575 30 33 numaralı telefondan Rohde & Schwarz Türkiye’yi arayabilirsiniz.