Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > ARRI ALEXA Mini LF Kamera İlham Veriyor
ARRI ALEXA Mini LF Kamera İlham Veriyor
19.10.2019 13:23

ARRI ALEXA Mini LF kameranın satışları başladı. Prodüksiyon öncesi kamera, Roger Deakins ve Greig Fraser gibi görüntü yönetmenleri tarafından üst düzey yapımlarda kullanılıyor.

Yoğun testlerin ardından ARRI kalite kontrol bölümü ALEXA Mini LF için tamamlanan prodüksiyon yazılımını onayladı. Bu yazılıma sahip kameraların teslimatı başladı. Prodüksiyon öncesine yönelik kameralara sahip olanlar güncellenen yazılımı indirip kendi kameralarına kurabiliyorlar.

ARRI Cine Technik Genel Müdürü ve ARRI Business Unit Camera Systems sorumlusu Stephan Schenk şunları söyledi: “Bugün geniş format yükselişte. 2018 yılında ALEXA LF kamera, ARRI Signature Prime lensler ve LPL lens yuvasıyla ARRI geniş formatlı kamera sistemini çıkardığımızda prodüksiyon dünyası yeni bir şeyi denemekten heyecan duydu. Bugün birçoğu ALEXA LF ile çalışmış durumda ve LF sensörümüzün eşsiz geniş formatlı görünümden memnun. Şu anda ALEXA Mini LF resmen satışta olduğuna göre, mükemmel araçlar takımını sunabiliriz. Zengin özellikli, yüksek hızlı ALEXA LF ile küçük ve hafif ALEXA Mini LF birlikte her türlü işin üstesinden gelebiliyor.

Her iki kamera tüm dijital ARRI kameralarda kullanılan teknoloji tabanlı, aynı geniş formatlı sensörü paylaşıyor. Bu sayede her ikisi de ARRI’nin en yüksek dinamik aralıklı resim kalitesine ve doğal renkler, hoş cilt tonları, net VFX, kolay renk derecelendirme için ARRI renk teknolojisine sahip. Bununla birlikte, Super 35 sensörlerin iki katı alana sahip LF sensör, daha yüksek kullanılabilir hassasiyet için daha düşük gürültü tabanı ve yüksek resim keskinliği, yüksek kontrast ve daha pürüzsüz görüntüler sağlıyor.

ALEXA Mini LF kocaman sensörü minik boyda gövdeye sığdırırken, yeni Codex Compact Drive için bir medya bölmesi, ek bir açılan monitörlü, yeni yüksek kontrast ve çözünürlüklü vizör, dahili motorlu tam spektrum ND filtreler, dahili mikrofonlar, ek aksesuar güç konektörleri, genlock sync gibi yeni özellikler getiriyor. ALEXA Mini LF herhangi bir şey eklemeden kamera içerisine Apple ProRes veya ARRIRAW kaydediyor ve 12 veya 24 Volt gerilimle çalışıyor. ALEXA Mini ile neredeyse aynı boyut ve ağırlıkta olduğu için, ALEXA Mini mekanik ve elektronik aksesuarlarının çoğuyla uyumlu olarak kolay ve hızlı donatılabiliyor. LPL lens yuvası ARRI Signature Prime lensler ve diğer üreticilerin geniş formatlı lensleri için ideal. PL – LPL adaptörü sayesinde tüm PL yuvalı lensler de kullanılabiliyor. Bağımsız çalışan ARRI Wireless Video Transmitter WVT-1 kullanıldığında ALEXA Mini LF eksiksiz ARRI kablosuz görüntü sisteminin bir parçası haline kolayca gelebiliyor.

ALEXA Mini LF kameranın çalışan bir prototipini alan ilk kişi, çok sayıda ödül kazanmış olan sinema görüntü yönetmeni Roger Deakins oldu. ALEXA Mini LF kamerayı ARRI Signature Prime lensler ve ARRI TRINITY kamera sabitleyicilerle birlikte I. Dünya Savaşını destansı bir sinema diliyle anlatan 1917 filminde kullandı. Deakins ALEXA Mini LF ile Signature Prime lenslerin ürettiği görüntülerin şimdiye kadarki deneyimlerinin hiçbirine benzemediğini ifade ediyor. 

Dünyanın en çok satan bilim-kurgu romanının sinema uyarlaması olan Dune filmini görüntü yönetmeni Greig Fraser ile yönetmen Denis Villeneuve çektiler. Çoğu ALEXA LF, Panavision Ultra Vista ve H serisi geniş formatlı lenslerle çekilen filmin son birkaç ayında ALEXA Mini LF prototipi de kullanıldı. Fraser ALEXA Mini LF kameranın kendisine daha büyük bir boyut, geniş görüş alanı ve sığ alan derinliği kazandırdığını vurguladı.

ALEXA Mini LF kamerayla çekilen diğer bazı filmler ve görüntü yönetmenleri:

  • Kung Fury 2, Tom Stern
  • Chinese Women’s Volleyball, Zhao Xiao Shi
  • Outlander Season 5, Stijn Van der Veken ve Alisdair Walker
  • La Bonne Epouse, Guillaume Schiffman
  • Nomad, Kevin Garrison

ARRI ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 358 45 20 numaralı telefondan Linka’yı arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.