Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Riedel Artist-1024 İnterkom Düğümü
Riedel Artist-1024 İnterkom Düğümü
23.10.2019 16:47

Yeni çıkan Artist-1024 düğüm, Artist interkom ekosistemine güçlü bir ilave. Haberleşme düğümü yüksek port yoğunluklu ve tam SMPTE 2110-30/31 (AES67) uyumlu olup, sadece 2RU kasada 1024 adet bloklamasız port kapasitesiyle aygıt raflarındaki yer gereksinimini azaltıyor. 

Yazılım tanımlı UIC evrensel arabirim kartları ağ bağlantısı, miks ve yönetimi bir araya getiriyor ve bir AES67 veya MADI abone kartı, ya da bir Artist fiber/yönlendirici/işlemci kartı olarak davranacak biçimde yapılandırılabiliyor. Director yapılandırma yazılımındaki bir butona tıklanarak UIC yeniden yapılandırılabiliyor ve bağlantı tipi değiştirilebiliyor. 

Kasanın UIC’ler için sağladığı on bölmeden ikisi sadece yönlendirme ve ağ bağlantı UIC’leri için ayrılmış. Kalan sekiz bölme abone bağlantıları sağlamak için çeşitli UIC yapılandırmalarıyla donatılabiliyor. Her bir abone kartı üzerindeki bütünleşik mikser, kart başına 8 ila 128 port arasında ölçeklendirilebiliyor ve Artist omurgasının 1.024 portunun tümüne erişebiliyor. Ayrıca çeşitli GPIO veya senkronizasyon uygulamaları için dört adet genişletme yuvası var. 

Artist-1024 bağlantı tipine göre lisanslama yerine kare düzeyinde lisanslamayla yeni bir müşteri dostu, esnek lisanslama tekniği getiriyor. Her düğümde başlangıç olan bir Virtual Artist Matrix (VAM) lisansı, düğümün abone kartlarına serbestçe dağıtılabilen belirli bir sayıda (16-1.024) port içeriyor. Düğüme kilitli bu lisansların yanı sıra, düğümler arasında kapasiteleri kolayca taşıyarak sistemin hızla yeniden yapılandırılmasına imkan veren esnek lisanslar da var. 

Riedel Artist-1024 en başta yedeklik gözetilerek tasarlandı. N+1, NIC, SMPTE 2022-7 gibi çok sayıda yedekleme tekniğini destekleyen Artist-1024, üstün bir güç ve güvenilirlik derecesi sağlıyor. Kasanın içerisindeki tüm kontrol lojik ve veri bağlantıları yedekli olup, iki adet yük paylaşan PSU ve yedekli fan modülü ile daha da fazla güvenlik sağlanıyor. Bu önlemlerin toplamı, en geniş kapsamlı haberleşme güvenliği sağlıyor.

Riedel ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 259 79 71 numaralı telefondan Radikal Elektronik’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.