Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Sanal Gerçeklik İçin Sennheiser, Neumann, Igloo Vision İşbirliği
Sanal Gerçeklik İçin Sennheiser, Neumann, Igloo Vision İşbirliği
23.10.2019 17:33

Igloo Vision, Sennheiser ve Neumann ile işbirliği yaparak çepeçevre saran bir ses ve görüntü deneyimi yarattı: Küçük boyutlu Neumann KH 80 DSP stüdyo monitörleriyle oluşturulan AMBEO 9.1 ses sistemli bir Igloo Shared VR alanı. 

Ortam dev bir VR (sanal gerçeklik) kafa seti gibi davranıyor: Ses ve görüntü tüm ekibi 360 derece sarıyor. Igloo alanları 5 ile 21 metre çaplı boyutlarıyla 750 kişiye kadar gruplara deneyim, ilham ve eğlence yaşatıyor. Sennheiser AMBEO 9.1 sistemi eklenerek gerçek 3D uzamsal ses akustik ortamları yaratılabiliyor ve ses tasarımcıları alanların ve çeşitli ses kaynaklarının yerlerini tam olarak belirleyip, görüleni duyulanla tam olarak doğru eşleştirebiliyorlar.

Ortak çalışmada önce standart 6 metrelik Igloo Shared VR silindirine 9.1 hoparlör sistemi kuruldu ve kalibrasyonu yapıldı. Elde edilen AMBEO Igloo silindiriyle birlikte çalışan akustik olarak geçirgen ekran, yüksek kaliteli sesin engellenmeden geçmesine imkan vererek, hem ses hem de görüntüde tam bir kapsayıp sarmalama yaratıyor. 

Sennheiser, Neumann, Igloo Vision işbirliği sayesinde çok çeşitli hazır uzamsal ses çözümleri elde edilebiliyor: Sennheiser AMBEO sistemleri 6 metrelik Igloo silindiri için olduğu gibi, 2.5 metre projeksiyon küplerinden 21 metre projeksiyon kubbelerine kadar her türlü Igloo ürünü ile kullanılabilecek hale getirilip kalibre edilebiliyor. 

Sennheiser ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 293 37 50 numaralı telefondan Metan’ı arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.