Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Martin By HARMAN Işık Kaynaklarıyla Hip-Hop Turnesi
Martin By HARMAN Işık Kaynaklarıyla Hip-Hop Turnesi
23.10.2019 20:20

Mandylights, Beast Coast’un Escape From New York adlı turnesinde sahne tasarımını ve çevreyi parıltılı ışık efektleriyle aydınlatmak için Martin by HARMAN Sceptron ve Axiom aydınlatma aygıtlarını kullandı.

Brooklyn’li hip-hop grubu Beast Coast Pro Era, Flatbush Zombies ve Underachievers üyeleri tarafından 2012 yılında kuruldu. 2019 yılında Escape From New York adlı ilk albümleri çıktıktan sonra Beast Coast ABD çapında bir turneye çıktı. Dev bir kubbe yapılı ve Özgürlük Heykeli kafalı ilginç sahne tasarımını tamamlamak için ışık tasarımcıları Mandylights firmasından Tom Edwards ile çalışmaya karar verdi. Edwards üstün parlaklık, esneklik ve güvenilirlikleri nedeniyle Martin by HARMAN Sceptron ve Axiom aydınlatma aygıtlarını seçti. 

Mandylights tüm kubbe yapısını ve destekleyici metal kafesini parlak, renkli piksel efektleriyle vurgulamak için 150 adet Martin VDO Sceptron 10 açık hava tipi LED video ışık kaynağı kullandı. Sceptron’daki bütünleşik enerji ve veri kabloları, Mandylights’ın ışık kaynaklarını seri bağlayarak çok farklı çeşitlerde parıltılı görünümler yaratmasını sağladı. Edwards’ın hedeflediği güçlü, parlak, ham piksel görüntüsünü sundu. 

Edwards’ın Sceptron seçiminde, turne için donatıma uygunluk da etkili oldu. Kubbenin açıları her gün değiştiği için, kitleye doğru izleme açılarını vermek amacıyla Sceptron’lar her gün ayarlanmak zorundaydı. Ama Sceptron’ların birleşme şekli sayesinde hepsi kısımlar halinde tilt hareketi yaptıkları için, ekip her gün hizalama işini kolayca gerçekleştirebildi. 

Sceptron kaynakları denetleyen Martin P3 System Controller, kolay yapılandırma, eşleştirme ve kurulum sağlıyor. P3 sistemleri manuel adresleme ve harici bilgisayarlar gerektirmeyip LED ışıklar ve video panelleri üzerinde eksiksiz denetim sağladığı için, kurulum hızlı ve kolay oluyor. 

Dört adet Martin MAC Axiom Hybrid ışık kaynağı sahneyi aydınlatmak, hava ve projeksiyon efektleri sağlamak için kullanıldı. Axiom Hybrid kaynaklar ışık demeti, nokta ve yaygın ışık işlevlerini, yüksek hassasiyette optik ve üstün CMY renk miksiyle bir araya getirerek bir dizi aydınlatma efekti sağlıyor. Axiom ışıklar, iyi zoom aralığına sahip, küçük, çok yönlü, güçlü kaynaklara gerek duyulduğu için seçildi. 

Martin ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 312 24 24 numaralı telefondan Ertekin’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.