Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Ambient Lockit ACN-CL Senkronizasyon Aygıtı
Ambient Lockit ACN-CL Senkronizasyon Aygıtı
24.10.2019 09:55

ACL “Lockit” 1993 yılında çıktığından bu yana sette güvenilir senkronizasyon için tercih ediliyor. Zaman içerisinde birçok özellikle güncellendi. 9V pilin yerine AA piller, telli bağlantıların yerine sabit soketler, BNC zaman kodu çıkışı yerine ikinci bir Lemo geldi. Ekran kılavuzlu menü ve güçlü kablosuz zaman kodu ve üstveri ağı ACN çıktı. 

Yeni Lockit ACN-CL

Temelde bir Lockit olan ACN-CL, önceki modellerinin tüm üstün ve beğenilen özelliklerinin yanı sıra, ilk olarak NanoLockit ile başlayan benzersiz kullanım kolaylığını sunuyor. 

Pil

Lityum iyon pilin aygıtın içerisinde çalışırken doldurulabilmesi, hiç istemediğiniz zamanlarda enerjisiz kalmanızı önlüyor. 

Verilen NP-50 tipi pil sadece ekonomik fiyatlı şarj aygıtlarıyla birlikte kullanılmakla kalmayıp, üst düzey profesyonel radyo mikrofonu markalarıyla da kullanılabildiği için taşınacak donanım çeşitliliğini azaltmaya yardımcı oluyor.

Bir Mac veya PC bilgisayara bağlandığında USB-C portu ek yapılandırma gerekmeden MIDI zaman kodu giriş-çıkışına ve ayrıntılı seviye ayarlarına imkan veriyor. 

Ekran

NanoLockit’te olduğu gibi üniteler günün saatine dahili Real Time Clock ile tek butona basarak ayarlanabiliyor. Ayrıca bir OLED ekran 6.0 aygıt yazılımıyla kullanışlı bir zaman kodu karşılaştırma aracı sunarak diğer aygıtların hala senkron olup olmadıklarını bir karenin 1/100’ü kadar hassasiyette gösteriyor. 

Sinyaller

ACN-CL Lockit hem zaman kodu hem de senkronizasyon sinyalleri sağlıyor. Aygıt 23.976 – 60 fps kare hızları için 1080p ve 1080i genlock desteği sunarken, ses kaydedicilere 192 KHz’e kadar dünya saati sağlanıyor.

Çıkışlar

Çift Lemo çıkış bağlantıları maksimum esneklik ve mevcut kabloların sürekli kullanımını sağlıyor. TC gir ve çıkışı endüstri standardında olup, 2 kamerayı aynı anda senkronlamaya veya senkron üniteyi bağlantılı bırakıp bir kabloyla atlamaya imkan veriyor.

Ana çıkış zaman kodu ve genlock/worldclock sinyallerini taşıyor. Böylece ister düz Y-split kablosuyla, ister ikinci konektörü zaman kodu için kullanıp 2 ayrı kabloyla çalıma esnekliği elde ediliyor. 

Enerji ve şarj

Bir USB-C portu yoluyla harici güç ve şarj mümkün. Bir Mac veya PC bilgisayara bağlandığında Lockit ek yapılandırma gerekmeden MIDI zaman kodu giriş-çıkış arabirimine dönüşüyor ve ayrıntılı seviye ayarlarına imkan veriyor. 

Senkronizasyon LED’leri artık Full RGB olduğu için durum gösteriminde bir renk daha var. Tüm bu özellikler, ACN-TL TinyLockit’ten, hatta ALL601 LaneLogger’dan bile daha küçük bir yekpare alüminyum kasa içerisinde. 

Ambient ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 259 79 71 numaralı telefondan Radikal Elektronik’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.