Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Claypaky XTYLOS Hareketli Lazer Işık
Claypaky XTYLOS Hareketli Lazer Işık
24.10.2019 10:02

Eğlence endüstrisi izleyicileri yeni şaşırtıcı efektlerle etkilemek için sürekli yeni teknolojiler arıyor. Bugünlerde hızlı teknolojik gelişmelerin getirdiği yeni ışık kaynakları enerji, ışık çıkışı ve kullanım ömrü açılarından daha iyi performans gösterirken, ağırlık ve boyutları azaltıyor. 

XTYLOS iki önemli firmanın ortak bir ürünü: dünyanın önde gelen ışık kaynağı üreticilerinden Osram ile endüstri standardı haline gelen aydınlatma aygıtları icat ederek gösteri aydınlatma dünyasında sürekli yenilikler yaratan Claypaky. 

XTYLOS tamamen yenilikçi bir teknoloji getiriyor. Küçük, hareketli ışık demeti ve özel üretilen lazer kaynaklı optik ve renk karakteristikleri nedeniyle BLazer olarak nitelendiriliyor. Güvenilir, güvenli ve tamamen sızdırmaz bir modül içerisine yerleştirilmiş bu lazer kaynak, inanılmaz renklerin güçlü motorunu oluşturuyor. Özel bir Claypaky optik sistemi ile profesyonel bir hareketli kafanın tipik efektleri sayesinde XTYLOS, aydınlatma tasarımcılarının ve operatörlerinin özel bir eğitim gerektirmeden hemen kullanmaya başlayabilecekleri bir ışık kaynağı.

Yüksek enerji verimliliği

Güç tüketimi ve aydınlatma verimliliği çok iyi. RGB renklerden her biri 100 Watt’tan az güç gerektiriyor ama sonuçta elde edilen ışık çıkışı yüksek güçlü hareketli ışık demetli kaynaklarınkini kolayca aşıyor. 

Eksiksiz ışık demeti

Patent beklemekte olan özel bir optik sistem tasarımı, lazer yayan ışığı kesintisiz, yoğun, doygun ışın demeti haline getiriyor. Işık demetinin açıklığı 2 dereceden az ve gobo tekerleğinin üzerindeki ışık demeti çapı küçültücüler kullanılarak 0.5 dereceye kadar azaltılabiliyor. 

Parlak ve doygun renkler

XTYLOS RGB eklemeli renk miksli lazer teknolojisi kullanıyor. Deşarj lambalarında kullanılan eksiltmeli miksin tersine, renkli ışık demetleri beyaz ışık demeti kadar parlak. Turbo Color System sayesinde son derece parlak kırmızı, mavi, yeşil ve kombinasyonları elde edilebiliyor. 

BLazer efektleri

Efektlerin çeşitliliği geniş; 7 döner gobo ve 12 sabit gobolu iki adet gobo tekerleği, 4 prizmalı bir tekerlek ve prizma tekerleğiyle üst üste bindirilebilen özel bir kanal üzerindeki on altı yüzeyli bir prizma var. Bu efektler lazer kaynakla ve havadaki renklerin görülürlüğüyle zenginleştirilerek, daha önce görülmemiş “BLazer” efektleri elde ediliyor.

Dinamizm

Efekt ve renk değişimleri insan gözünün zor algılayabileceği hızda gerçekleşiyor. Aydınlatma sahnelerinin çok hızlı ve hassas biçimde değişmesinin yanı sıra, bu değişimlerin hızının kendisi nefes kesici bir efekt olarak kullanılabiliyor.

Küçük boyutlar

Sıra dışı küçüklükte bir gövde ile birlikte piyasadaki en kaliteli elektronik elemanlar, XTYLOS ışığın pan ve tilt hareketlerini son derece hızlı ve tepkisel hale getiriyor. Küçük boyutları sayesinde önceden kurulmuş donatımların üzerine kolayca yerleştirilebiliyor ya da sabit açık hava kurulumları için Claypaky Igloo içerisine konabiliyor.

Uzun kullanım ömrü

Lazer kaynak XTYLOS parlaklık veriminde çok az azalmayla yaklaşık 10.000 saat kullanılabiliyor, bu da tipik bir kiralama firmasında ortalama sekiz ila on yıl arasında kullanıma denk geliyor. Kiralama şirketleri için yatırımın geri dönüşü (ROI) açısından önemli bir teknolojik ilerleme. 

Claypaky ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 212 80 75 numaralı telefondan A+SF’yi arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.