Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > ARRI SkyPanel S360-C 2019 Grammy Awards Ödüllerinde
ARRI SkyPanel S360-C 2019 Grammy Awards Ödüllerinde
24.10.2019 11:01

2019 Grammy Awards ödülleri, aydınlatma tasarımı dahil dört Emmy Awards için aday gösterildi. Aydınlatma tasarımcıları Bob Dickinson ile Noah Mitz, gösteride ARRI SkyPanel S360-C2yi nasıl kullandıklarını anlattılar.

Bu yıl 61. Grammy Awards töreni Los Angeles Staples Center’da gerçekleştirildi ve prodüksiyonunu AEG Ehrlich Ventures’tan Ken Ehrlich yürüttü. Art arda yedinci yıldır Grammy’nin canlı prodüksiyonun arkasındaki yaratıcı beyin olan Raj Kapoor, canlı müzikal performansları ışık kullanarak zenginleştirmek için Full Flood Inc’ten aydınlatma tasarımcıları Bob Dickson ve Noah Mitz ile işbirliği yaptı. 

Prodüksiyon ekibinin yaklaşımı, sanatsal tasarımın benzersiz bir görsel deneyimini yaratmak ve her sanatçının duygularını ve karakterini en iyi şekilde yansıtan bir büyük gösteri sunmaktı. 2019 Grammy Award kazanan country sanatçıları Dan + Shay’in canlı gösterisinde Mitz ve Dickinson Kapoor ile çalışarak ARRI SkyPanel kullandılar.

Mitz şunları söyledi: “Yaratıcı Yapımcı Raj Kapoor geniş bir yumuşak beyaz ışık alanı çıkış verecek özel bir askılı ünite oluşturmamızı söyledi. Doğal olarak inanılmaz yoğunluğu ve eşit dağılımlı ışık alanı sunan ARRI SkyPanel2e yöneldik ve ilk olarak dev 360 modelini kullanmanın heyecanını yaşadık.

120.000 lümen ışık akılı ARRI SkyPanel S360-C, piyasadaki en parlak LED yumuşak ışıklardan birisi. Sadece 1.500 Watt tüketen S360-C, parlaklıktan ödün vermeden en ekoloji dostu LED yumuşak ışıklar arasında yer alıyor. Aslında ARRI SkyPanel S360-C, 4.000 Watt güçte tungsten yumuşak ışığın iki katı, 12.000 Watt tungsten yaygın mekan ışığının üç katı parlak. 105 derece açıda yaydığı yumuşak, şık ışık, geniş nesnelerin etrafını sarıyor ve daha küçük bir boyutta, benzeri SkyPanel’lerden daha uzağa ışık ulaştırabiliyor. 

Dickinson ekledi: “Gösteri sırasında pürüzsüz ve yavaş bir yükselme için otomatik bir vinç sistemiyle kaldırılan dokuz adet ARRI SkyPanel S360-C ünitesine özel bir çerçeve oluşturmak için Grammy Sanat Bölümüyle işbirliği yaptık.

Diğer panellerden farklı olarak ARRI SkyPanel S360-C’deki Stage Mode, canlı eğlenceler için ideal. Canlı eğlence ve teatral performansların gerektirdiği sıfıra kadar tamamen pürüzsüz kısma, canlı izleyiciler için doğal ışık geçişleri yaratıyor. SkyPanel Firmware 4’teki yeni Stage Mode, bu talepleri karşılamak için özel olarak tasarlandı ve SkyPanel2in canlı eğlencelerde kullanımı için yeni kapılar açıyor. Stage Mode aktif edildiğinde SkyPanel renk sıçramaları veya fark edilir yoğunluk düşüşü olmadan yüzde sıfıra kadar pürüzsüz ve kesintisiz olarak kısılabiliyor. 

ARRI ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 358 45 20 numaralı telefondan Linka’yı arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.