Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Sony Avrupa’nın En Büyük 4K HDR OB Yayın Tırını Donattı
Sony Avrupa’nın En Büyük 4K HDR OB Yayın Tırını Donattı
24.10.2019 11:08

Avrupa’nın en önemli mobil televizyon hizmetleri sağlayıcılarından TVN Mobile Production, OB (Outside Broadcast) filosunu genişletmek ve yeni prodüksiyon taleplerini karşılamak için Sony Professional Solutions Europe ile işbirliği yoluna gitti. Çözüm ortaklarıyla ve üçüncü firmalarla birlikte çalışan Sony, TVN için Avrupa’nın en büyük 4K HDR OB yapım ve yayın tırını tasarladı ve bütünleştirdi. Teknik açıdan ileri düzeyde araç, yüksek kaliteli UHD, HD ve karma prodüksiyonlar için kullanılacak. Sony ile TVN’nin ortak geliştirdikleri bir iş akışına sahip TVN-Ü6, tüm yapım formatları ve (hem SDR hem HDR) standartları için optimize edildi. 

Yeni tırın teknik yaklaşım ve tasarımı, TVN’nin operasyonel deneyimini ve pratik gereksinimlerini destekleyecek, HDR yayınlar için en verimli SR Live iş akışını elde etmeye yardımcı olacak şekilde geliştirildi. 

Ağ bağlantılı bir sistem sayesinde merkezi denetim odasındaki başmühendis merkezi bir web arayüzü yoluyla tüm prodüksiyon sistemlerine uzaktan erişip yapılandırabiliyor. Araç düzeninin sağladığı birbirinin aynısı iki geniş prodüksiyon galerisi, iki farklı müşteri tarafından kullanılarak tek bir tırdan iki tane büyük ölçekli canlı yapımı aynı anda gerçekleştirmeye imkan veriyor. Araç tüm uzunluğu boyunca çift taraftan genişletilebiliyor. Gelişmiş bir dikey ve yatay hidrolik sistemi sayesinde araç kapalı iken çok büyük miktarda donanımı içine alabiliyor.

Mekan tasarımı prodüksiyon personeli arasında iyi haberleşmeye imkan verirken, 41 adet rahat, önceden yapılandırılabilen iş istasyonu içeren, 100 metre kareden geniş iç alan sağlıyor. TVN-Ü6’ya ek olarak, daha küçük bir araç daha fazla yapım alanı sunuyor; iki ayrı denetim odası ile ek hizmet çalışma alanlarının tamamı esnek biçimde yapılandırılabiliyor ve görüntü ve ses denetim ve kurgu odası olarak kullanılabiliyor.

Uzman tasarım ile doğru teknoloji seçimini bir araya getiren TVN-Ü6 OB tırı, daha iyi iş akışları ve operasyonlar sunuyor. Araçtaki iki güçlü Sony XVS-8000 çok formatlı görüntü yapım anahtarlama asması, üst düzey prodüksiyonlar için geniş esneklik ve kullanışlılık sunuyor. UHD çözünürlükte toplam on M/E (Mix/Effect), HD çözünürlükte kırk M/E, aynı anda 4K ve HD çalışma imkanının yanı sıra güçlü 4K özellikler sunuyor. Yeni OB aracının kamera denetim odasında 30 adede kadar HDC-4300 UHD kamera kullanılabilirken, Sony BVM-X300 4K OLED referans monitörleri üstün görüntü reprodüksiyonu sunuyor.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.