Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > ARRI DEH-1 Uzaktan Kumandalı Kamera Kafası
ARRI DEH-1 Uzaktan Kumandalı Kamera Kafası
24.10.2019 11:14

Yeni Digital Encoder Head (DEH-1), ARRI Camera Stabilizer System serisine en son eklenen ürün. ARRI’nin uzaktan kumandalı Stabilized Remote Head (SRH-3) kafasıyla çalışmak üzere tasarlanan DEH-1, herhangi bir Mitchell düz tabanlı tripod veya destek ile birleştirilebilen bir hidrolik kamera kafası. Cartoni’nin iyi bilinen teknolojisine dayanan DEH-1, LBUS protokolü yoluyla haberleşen ilk dijital kodlayıcı kafa.

Sağlam ve kullanımı kolay DEH-1, güvenilir yapısı ve titiz mühendisliğiyle yayından belgesellere ve sinema filmi prodüksiyonlarına kadar çeşitli uygulamalar için ideal. Ayarlanabilir kızak sistemi, son derece hassas ve doğru pan ve tilt hareketlerine imkan veriyor. DEH-1 gelişmiş el tekerlekleri veya joysticklere akıllı bir alternatif.

Yeni dijital kodlayıcı yayın prodüksiyonlarının içerisine kolayca bütünleştirilebiliyor ve eksiksiz bir Master Grip (odak ve zoom) setiyle veya Master grip zoom anahtarıyla birlikte bir OCU-1 ile de satın alınabiliyor. Özellikle LBUS protokolü Master Grip’lerin veya OCU-1’in tek bir kabloyla DEH-1’e bağlanarak kolay kurulmasına imkan veriyor. DEH-1 tek bir LBUS kablo ile SRH-3’ün uzaktan kumandasına da doğrudan bağlanabiliyor. DEH-1, Master Grip’ler ve OCU-1’in tüm değerleri ve değişkenleri, SRH-3’ün uzaktan kumandasının dokunmatik paneli kullanılarak yönetiliyor. Tüm bu sistem tek bir aygıt kullanılarak, merkezi olarak denetlenebiliyor. 

DEH-1’in tepesindeki çok sayıda yivli delikli düz bir “cheese plate”, bir monitör veya aksesuarlar takmak için. Hem pan hem de tilt modlarındaki akıcı hareket eden kızak, ARRI teknik özelliklerine göre modifiye edilen patentli yedi adımlı Cartoni akıcı hareket kızak modülleri. İki tane iç içe giren (teleskopik) pan çubuğunun taşıdığı iki kızaklı denge ağırlığı, takılan Master Grip veya OCU-1’in ağırlığını dengelemek için. DEH-1 sağlak ve solak operatörlere uygun setler şeklinde alınabiliyor.

ARRI ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 358 45 20 numaralı telefondan Linka’yı arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.