Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Panasonic VariCam LT Kameralar Canlı Calogero Konserini Çekti
Panasonic VariCam LT Kameralar Canlı Calogero Konserini Çekti
20.11.2019 17:22

Fransız şarkıcı ve söz yazarı Calogero, “Liberte Cherie” turnuvası kapsamında Paris’teki efsanevi Olympia konser salonunda performans sundu. Altı milyon albümü satılan sanatçının konseri, TMC televizyon kanalında en çok izlenen saatlerde canlı yayınlandı. Konserin kaydı için HDLOC, 12 adet Panasonic VariCam LT kamera sağladı. 

Bu HD çekimin uygulanması için sıra dışı önlemler alındı. Sanatsal prodüksiyon ekibi, düşük ışıklı koşullardaki görüntü sunum yetenekleri nedeniyle Panasonic VariCam LT kamerayı tercih etti ve HDLOC 12 tane kamera tedarik etti. 

İki yıl önce HDLOC, 4K teknolojiye ve geniş sensörlü kameralara geçmekte olan müşterilerini desteklemek için Panasonic VariCam LT kameralar satın almaya karar vermişti. Bu kameraları Visual Impact France’dan Patrick Bourdareau önermişti. HDLOC Genel Müdürü Nicolas Foulon, piyasadaki rakip modelleri karşılaştırdıktan sonra Panasonic VariCam LT kameralara yatırım yapmanın üzerinde düşünmeyi bile gerektirmeyen bir karar olduğunu belirtiyor. 

HDLOC, VariCam ile tamamen uyarlayarak oluşturduğu özel bir SMPTE fiber iletim sistemiyle senkronizasyon, yüksek kaliteli sinyaller, süper sinyaller, ağ, tally, interkom, TC gibi çeşitli sinyallerin taşınmasını sağladı. 

Sistem VariCam ile birlikte kullanıcıların hem LUT 709 hem de V-LOG olarak ikinci bir HD kayıt yapabilmelerini sağladı. Kameranın üst kısmında VariCam bir P2 karta 4K V-LOG (veya UHD) kaydederken, aynı anda bir SD karta da proxy kayıt yapıyor. 

Kontrol odasında Panasonic AK-HRP1000 uzaktan kumanda panelleri sayesinde kullanıcılar kamera kontrol ünitesine eksiksiz erişebiliyorlar. Bir AMP/VISUAL TV OB tırı içerisine bütünleştirilebiliyorlar. Sökülüp demonte edilebilen kontrol odasının koşullarına da uyarlanabiliyorlar. 

Dört tane VariCam pan-tilt kafalarının üzerine yerleştirildi ve sahne arkasından uzaktan kumanda edildi. PL-Mount üzerinde 10mm sabit odak uzunluğundan 2/3 inç 22x zoom’a, Fujinon PL-Mount içinde Cabrio 20-120’ye kadar çeşitli lensler kullanıldı. 

Panasonic ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 425 17 00 numaralı telefondan Başarı’yı arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.