Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Crystal Vision COCO IP ve SDI Renk Düzeltme Uygulamaları
Crystal Vision COCO IP ve SDI Renk Düzeltme Uygulamaları
20.11.2019 17:49

Crystal Vision’ın iki yeni renk düzeltici yazılım uygulaması olan tek kanallı COCO1-IPSDI ile çift kanallı COCO2-IPSDI, MARBLE-V1 medya işlemcisi üzerinde çalışıyor ve kamera ve aydınlatma sorunlarını düzeltmek için renklere müdahale etmek ve farklı zamanlarda çekilmiş görüntüleri standartlaştırmak için ideal. 

Renk düzeltme uygulamaları IP ile, SDI ile, veya aynı anda hem IP hem SDI ile çalışabilmesi sayesinde SDI’dan IP’ye mümkün olan en kolay geçişi sağlıyor ve sadece IP tabanlı ortamların yanı sıra karışık SDI ve IP kurulumlar için de kullanışlı. Hem IP-SDI hem de SDI-IP geçit yolu işlevine sahip renk düzelticiler SMPTE ST 2022 ve ST 2110 görüntülerle çalışabiliyorlar. Yayıncılık endüstrisinin ilk IP renk düzelticileri olmanın yanında, ilk olarak Vision kasa sistemine SDI renk düzeltici kazandırıyorlar. 

Uygulamaların sunduğu geniş kapsamlı renk düzeltme araçları arasında RGB kazanç, RGB yükseltme, YUV kazanç, YUV yükseltme, video kazancı, kroma kazancı, kroma hue, hem genel hem de ayrı ayrı RGB Gamma ayarları var. 

Uygulamalardaki legalizör işlevi RGB ve YC kırpmalarla yönetmeliklere uygun ve doğal görünümlü görüntüler yaratmaya yardımcı oluyor. RGB klipler sert, orta, yumuşak veya doygunluk azaltma moduna ayarlanabiliyor. 

Renk düzelticilerde Crystal Vision’ın IP ağ geçit yolu ve çevirici uygulamalarında da bulunan sinyal ve akış izleme, ağ adres çevrimi, tekli ve çoklu yayın iletimi ve adres çevrimi, trafik şekillendirme, protokol çevrimi ve ağ güvenliğini garantileyen özellikler var.

COCO1-IPSDI ve COCO2-IPSDI, “önce-sonra” karşılaştırması için işlenmiş ve işlenmemiş sinyal arasında yatay veya dikey kaydırarak geçiş yapma yeteneği sunuyor. Yönetmeliklere uygun olmayan sinyal değerleri içeren pikseller aydınlatılıp öne çıkarılarak, sorunları bulmayı kolaylaştırıyor. İleride kullanıp zaman kazandırmak için sunulan 16 adet ön ayar, aynı kameradan gelen sinyalleri sürekli düzeltmeye ihtiyacı olanlar için ideal. Uygulamalar VR06 arka modül kullanıyor ve giriş başına bir görüntü sağlıyor. 

Crystal Vision ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 577 23 77 numaralı telefondan Teratek’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.