Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Danimarka Medya Okulunda Panasonic Kameralar Kullanılıyor
Danimarka Medya Okulunda Panasonic Kameralar Kullanılıyor
29.08.2017 12:44

Danimarka’nın önde gelen medya okullarının öğrencileri, üniversite müfredatının bir parçası olarak kullanılan kameraların kampüs çapında yükseltilmesinin getirdiği ekstra netliğin keyfini yaşıyorlar. Yetenek, yaşam boyu öğrenme ve yenilikçilik odaklı Danimarka Medya ve Gazetecilik Okulu (Danish School of Media and Journalism), medya ve iletişim sektörü için bir eğitim ve bilgi merkezi. 1300 kursiyer ve öğrencisiyle Kuzey Avrupa’nın en büyük gazetecilik eğitim merkezi.

Üniversitedeki dört sınıf Panasonic’in profesyonel 4K kamera serisinin en yenileri olan AG-UX90 ve AG-UX180 etkin maliyetli, güçlü zoom’lu, bütünleşik lensli kameralarını kullanıyor. Üreticinin AVCCAM serisi profesyonel AVC HD kameralarının devamı olan UX üst model AG-UX180’de 1-type MOS sensör, optik 20x zoom ve UHD 60p kayıt yeteneği varken, UX standart model AG-UX90’da 1-type MOS sensör, optik 15x zoom ve UHD 30p kayıt özellikleri mevcut. Her ikisi de zorlu saha kullanımları için sağlam tasarıma sahip.

Üniversite Panasonic çözüm ortağı MedieTek’ten 20 adet AG-UX90 ve 7 adet AG-UX180 kamera aldı. UX180 modelleri öğrencilerin çoğu 25 dakikaya kadar süreli belgesel filmlerden oluşan bitirme projeleri için kullanılıyor.

Kameralar farklı grupların kullanımına uygun. İyi bilenler manuel modda, yeni başlayanlar ise otomatik ayarlarla çalışabiliyorlar. Otomatik iris, otomatik odak ve otomatik beyaz denge ayarlarıyla ilgili geri bildirimler çok olumlu. Öğrenciler öncekinden daha iyi alan derinliği sayesinde daha profesyonel görünümlü, sinema benzeri filmler yaratabiliyorlar.

Üniversite için servis kalitesi de önemli bir etken oldu. MedieTek küçük onarımları Danimarka’da hallediyor, karmaşık servis gereksinimleri ise Panasonic’in Cardiff’teki Avrupa servis merkezinde gideriliyor. Panasonic cihazların teslim alımından gönderimine kadar beş gün servis süresi sunuyor.

Radyo TV Bölümü Teknik Yönetmeni Hans Norgaard yorum yaptı: “Eski kameralara destek mükemmeldi, ve aynısını ileride de görmeyi umuyorum. Bu nedenle üretim kalitesine çok dikkat ettik. İnsan kendine asit olmayan bir şeyi kullanırken pek özen göstermez, bu yüzden hızlı servis süresi çok cazip geldi.

"Rakip bir ürünle yan yana testler de yaptık ve UX’in aradığımız görüntü kalitesine ve ergonomik buton yerleşimine sahip olduğunu gördük. Yeni başlayan çok sayıda öğrencimiz olduğu için, sezgisel tasarım bizim için önemli.

Panasonic dağıtım çözüm ortağı MedieTek’ten Henrik Laier şunları söyledi: “Danimarka Medya ve Gazetecilik Okulu bu kameraları çıkar çıkmaz alan ilk kuruluş oldu ve o günden beri UX serisi yüksek öğretim kurumlarında çok popüler hale geldi.

Panasonic ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 425 17 00 numaralı telefondan Başarı’yı arayabilirsiniz.