Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Pebble Beach Brezilya’da Playout Otomasyonu Gerçekleştirdi
Pebble Beach Brezilya’da Playout Otomasyonu Gerçekleştirdi
21.11.2019 18:33

Brezilya’daki Grupo RBS, tüm istasyonlarının playout otomasyonu ve denetimi için otomasyon, içerik yönetim ve bütünleşik kanal uzmanı Pebble BeachSystems’ı tercih etti.

Dünyanın ikinci büyük özel yayın ağının bir parçası olan RBS TV, TV Globo’nun bir alt kuruluşu olarak yerel istasyonları yoluyla tüm Brezilya’ya haber, eğlence ve spor yayınları yapıyor ve 12 TV yayın kanalı sunuyor. Pebble Beach’e yerel çözüm ortağı Videodata aracılığıyla başvurup, playout operasyonlarının toplam verimliliğini yükseltecek ve tüm istasyonlar için ayni görünüm ve hissi garantileyecek bir çözüm kurmasını istedi. Yerel program yapımlarının önemini korurken, asıl amaç bu istasyonların her birinin gerektiğinde insan denetimsiz çalışabilir hale getirilmesiydi.

Pebble Beach Systems’ın sağladığı otomasyon sistemi, farklı çalışma modlarına uyarlanabiliyor. Çözüm RBS, Videodata ve Pebble Beach arasında yakın işbirliği içerisinde tasarlandı ve sistem bütünleştirici Videodata tarafından kuruldu. Çözümde Pebble Beach Dolphin yazılım tanımlı bütünleşik kanal aygıtları, Marina playout otomasyonu, ve Lighthouse web tabanlı izleme ve denetim çözümü yoluyla kontrol var. Tamamen yedekli otomasyon, her bölgeye içerik eklenmesini kolaylaştırmak için SCTE başlatma özelliğine sahip. 

RBS istasyonları artık merkezi yönetimli bir noktadan medya çekebiliyor ve operatörler playout’un akışını çizelgeleyebiliyor, hatta yayın sırasında yüzlerce kilometre uzaklıktan değişiklikler yapabiliyorlar. 

Pebble Beach ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 549 99 92 numaralı telefondan Aviteng’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.