Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Paraguay Spor Kanalı SAM ile Yenilendi
Paraguay Spor Kanalı SAM ile Yenilendi
29.08.2017 17:50

Paraguay’ın birçok spor dalında yayın yapan kanalı Tigo Sports, tesisindeki büyük yenileme projesinin bir parçası olarak SAM’den (Snell Advanced Media) Sirius 840 yönlendirici, LC350 kare hızı çeviriciler ve IQ Modular altyapısı satın aldı. Bu modernleştirme sayesinde Tigo Sports Latin Amerika’da önemli spor etkinliklerinin aynı anda HD ve 4K yapımlarını gerçekleştirebilecek. Projenin gerçekleştirilmesini SAM’in Paraguay bayii MACOM yürüttü.

Paraguay’daki Tigo Sports, dünya çapında mobil hücresel telefon hizmetleri işletmecisi ve geliştiricisi Tigo Group’un bir alt markası. Şirket Paraguay’da 400 binden fazla eve Pay TV ve internet hizmetleri; yirmisi HD olmak üzere 60 uluslararası kanal sunuyor. Görüntü ve ses yapım yeteneklerini daha da güçlendirmenin yollarını aramakta olan Tigo Sports, en son açtığı Media House ile müşterilerinin geleceğe dönük yapım ihtiyaçları için en yeni teknolojili cihazlar, yüksek bant genişliği ve bilgi işlem donanımı sunuyor.

Tigo Sports Teknik Müdürü Sebastian Salvador yorum yaptı: “Zengin izleme yetenekleri konusunda sürekli talepler aldığımız için en son 4K teknolojisi ve iş akış yönetimi yeteneklerini içeren bir ortam yapmamız kaçınılmaz hale gelmişti ve SAM’in teknolojisi tam aradığımız şeydi. Çok amaçlı işlevleri ve 4K dahil çok sayıda formatı desteklemesi, bu ağın geleceği için yapmamız gereken bir yatırımdı. Sirius 840 ses ve görüntüler üzerinde daha iyi denetim için kanalları bağımsız olarak yönetmemizi sağlıyor.”

Sirius 800 ailesinin bir parçası olan 840, küçük 576 x 576 kasa boyutuyla enerji ve yer tasarrufu sağlıyor. Zengin özelliklerle dolu yönlendirici, SD, HD, ASI, 3Gbps ve gömülü ses sinyallerinin esnek yönlendirilmesi için yüksek performanslı bağlantı geçiş modülleri içeriyor. Her giriş ve çıkış üzerinde AHP (Advanced Hybrid Processing) karma sinyal işleme teknolojisi olması sayesinde, harici sinyal işleme aygıtları gerekmiyor. Sirius 800 yönlendiriciler SDI, AES, MADI, 12G-SDI, 4K ve IP içeren tam I/O esnekliği sunuyor.

Kudos LC350 kullanımı kolay, etkin maliyetli bir görüntü ve ses işleme aygıtı. 1RU kabin rafı boyutlu LC350, zengin sinyal işleme, SDI, CVBS, AES, analog ses I/O, fiber Tx/Rx ve HDMI izleme özelikleri taşıyor.