Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > DPA 4560 CORE Binaural Headset Mikrofon
DPA 4560 CORE Binaural Headset Mikrofon
19.12.2019 12:43

YouTuber, vlogger, ses tasarımcısı, podcast yayıncısı ve film çekenler dahil projeleri için otantik bir saran (immersive) ses yakalamak isteyen içerik yaratıcılar artık Danimarkalı üretici DPA Microphones’un yeni 4560 CORE Binaural Headset mikrofonuyla bunu kolaylıkla yapabiliyorlar. 

Yeni çift kulaklıkla kafa takımı DPA ürünlerinin dünyaca bilinen üstün ses kalitesini sunuyor. Mikrofonların profesyonel kalitesi sayesinde her kulağın duyduğunu tam olarak aynen ve gerçek zamanda yakalıyorlar ve böylece kulaklıklarla dinleyenler çepeçevre tamamen saran ses deneyimi yaşayabiliyorlar. Bu kaliteli nitelikler ses sistemi belgeleme, ses ortamı analizi, ses kalitesini değerlendirme, teatral yapımlar ve oyunlar için ses gibi diğer uygulamalar için de cazip. Caz ve klasik müzisyenler de bu mikrofondaki potansiyeli görüyorlar: Sesi izleyicilerin yerine sanatçıların perspektifinden kaydetmek, sanatçıların ses deneyimlerini hayranlarıyla paylaşmanın tamamen yeni bir yolu. Sonuç olarak tamamen saran bir ses deneyimi elde ediliyor. 

DPA 4560 CORE Binaural Headset’in en önemli unsuru iki kulak askısına monte edilmiş ve kullanıcının kulak kanalının hemen dışında duran bir çift 4060 CORE minyatür mikrofon var. Böylece kaydı yapan kişinin duyduğu sesler doğrudan, bire bir aynen yakalanabiliyor. Kulak askılarının takıldığı esnek bir kafa takımı kolayca yerleştiriliyor, rahatça taşınıyor ve herkesin başının boyutlarına uyacak şekilde kolayca ayarlanıyor. Konumlarını sabit tutmak ve rüzgâr gürültüsünü azaltmak için mikrofonlarla birlikte köpük koruyucular veriliyor. 

DPA 4560 CORE Binaural Headset mikrofon Spider-Man: Homecoming ve Mission: Impossible — Fallout gibi önemli sinema filmlerinde çalışan ses kayıt uzmanlarının tercihi oluyor. Çok tatmin edici çift kulaklıklı kayıtlar yapmak için her bir 4060 yaka mikrofonunun kulak içine yerleştirilebilineceği de bilinen bir gerçek. Artık yüksek hassasiyette mikrofonlarla özenle bir araya getirilmiş eksiksiz bir kulaklık takımı çözümü var. 

DPA 4560 CORE Binaural Headset kolayca başa yerleştirilmenin yanı sıra, iOS aygıtlarına bağlanan DPA MMA-A Digital Audio Interface arabirimi gibi kayıt aygıtlarına da takılabiliyor. Böylelikle kullanıcılar her türlü kurulum için hızlı ve rahat bir çift kulaklıklı mobil kayıt çözümü elde ediyorlar. 

DPA 4560 CORE Binaural Headset ile yapılan kayıtlar öyle orijinal oluyor ki, dinleyenler sıklıkla kafalarını çevirip sesin kaynağını arıyorlar. Bu ürünle kaydedilen içeriklerin ideal olarak kulaklıklarla dinlenmesi öneriliyor, çünkü stereo hoparlörle çalındığında ses deneyimi oldukça farklı oluyor. Ancak stereo ve çok kanallı formatlar için düzeltmeler ve upmix ağlayan tekniklerin olması, bu ürünü atmosferik seslerle içerik elde etmek isteyen film kayıt uzmanları için kullanışlı hale getiriyor. 

DPA 4560 CORE Binaural Headset mikrofonun diğer bir kullanışlı özelliği de gizlenme yeteneği; mikrofon o kadar küçük ki headset’i taşıyan kişi sadece minik kulak içi kulaklıklar takıyormuş gibi görünebiliyor. Bu özellik bir mikrofonun görünmesinin güvenli veya uygun olmadığı tehlikeli ortamlarda kayıt yapan insanlar için çok kullanışlı olabiliyor. Örneğin podcast gibi geleneksel yapımlar için çift kulaklıklı kayıt, klasik kayıt teknikleriyle karşılaştırıldığında çok daha saran sesli, canlı ve cezbedici içerikler sağlıyor. 

Bu kafa takımındaki 4060 COE minyatür tümyönlü mikrofonlar sıra dışı hassaslık ve doğrulukta, her yönden sesleri alan tümyönlü ses yakalama paterni sergiliyor ve bu nedenle kaliteli ses yakalayabilmek için doğrudan ses kaynağına yönlendirilmeleri gerekmiyor. Bu patern sayesinde mikrofonlar aynı zamanda el tutma gürültüsüne, patlama ve rüzgâr gürültüsüne karşı daha az hassaslar. 4060 mikrofonlar kırpma olmadan önce ses baskı düzeylerini 134 dB’e kadar yürütüyorlar. Bu mikrofon ses kaynağının uzakta olduğu ve sönümlendiği; sinyal ile gürültü arasında iyi bir denge kurulması gereken yerler ve uygulamalar için ideal. 


Ürün 4560 CORE Binaural Headset Mikrofon
Marka DPA
Firma Elit Işık / Ses Teknolojileri
Telefon 444 8 358
Web www.elit-tr.com

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.
En Çok Görüntülenenler
Dergi