Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Audio-Technica BP892x MicroSet Tümyönlü Kafa Mikrofonu
Audio-Technica BP892x MicroSet Tümyönlü Kafa Mikrofonu
19.12.2019 12:49

BP892x tümyönlü (omnidirectional) polar pattern’li, kafaya takılan kapasitif bir mikrofon. Sahne ve televizyon sunucuları, konferans ve ders verenler, ibadethanelerde net anlaşılır doğal ses sağlamak için tasarlandı. Mikrofon sadece kablolu modelde 11V ile 52V arasında phantom güçle çalışıyor.

Mikrofonda 1.4 metre uzunluğunda, çıkarılabilen, sahada değiştirilebilen bir kablo var. Boş ucu vidayla tutturulan 4 bacaklı bir konektör yoluyla, verilen AT8545 güç modülüne takılıyor. Konektörden Audio-Technica ve diğer üreticilerin vücuda giyilen vericileriyle kullanım için çeşitli bağlantı sonlandırma uçlarında da yararlanılabiliyor. Güç modülünün çıkışı, 3 bacaklı bir XLRM tipi konektör.

Güç modülündeki girinti içerisine gömülü bir anahtar, istenmeyen ortam gürültüsünü denetlemeye yardımcı olmak için düz tepki veya bütünleşik 80Hz yüksek geçirgen UniSteep filtre yoluyla alçak frekans sıfıra yumuşak düşüş (roll-off) arasında seçim yapma imkanı veriyor. 

Mikrofon bir güç modülü, bir kablo mandalı, çift kulaklı yuva, iki mikrofon süngeri, kötü hava koşullarına karşı iki kılıf, bir nem koruyucu, bir kemer mandalı ve koruyucu bir taşıma kutusu ile donatılmış olarak teslim ediliyor. Mikrofonun siyah ve bej renkleri var. 

  • Minyatür tümyönlü kapasitif kapsülle son derece net anlaşılır, doğal vokal reprodüksiyon
  • En az görünürlük gerektiren uygulamalar için ideal, sadece 2.6mm kapsül çaplı, göze çarpmayan ve hafif kafa takımı
  • Ergonomik kulak altı tasarım; gözlük kullananlarda bile çok iyi sabitlenen, rahat duruş için kulakların arkasına eğimli dönerek takılan esnek ve hafif askılar
  • Kafa setinde sağlam konektörlü, çıkarılabilen, sahada değiştirilebilen kablo ve çeşitli çıkış sonlandırmaları
  • Yüksek ses basıncı düzeyleriyle kolayca çalışma
  • Konuşma kalitesini etkilemeden ses yakalamayı iyileştirmek için kablolu modelin güç modülünde (AT8545) ani bir alçak frekans zayıflaması sağlayan bir yüksek geçirgen filtre
  • En iyi sabitleme ve rahatlık için tek kulaklı MicroSet’i her iki kulağa takılan bir üniteye dönüştüren AT8664x Dual-Ear Adapter Kit
  • Alerji yapmayan malzemelerle üretim
  • Mikrofon, çubuk ve kulaklık toplam sadece 2.6 gram; kablolu modelde güç modülü 85 gram

Kablosuz MicroSet

Mikrofonun 1.4 metre uzunlukta, çıkarılabilen, sahada değiştirilebilen kablosu, kablolu ve kablosuz uygulamalar için aşağıdaki sonlandırmalarda kullanılabiliyor. TH harfleriyle biten model numaraları bej renkli.

BP892x, BP892x-TH: Verilen AT8545 güç modülüyle kullanım için bir cH tarzı vidayla takılan 4 bacaklı konektörle sonlandırılır.

BP892xcH, BP892xcH-TH: cH tarzı konektörlü Audio-Technica kablosuz sistemleriyle kullanım için bir cH tarzı vidayla takılan 4 bacaklı konektörle sonlandırılır. 

BP892xcW, BP892xcW-TH: cW tarzı konektörlü Audio-Technica kablosuz sistemleriyle kullanım için bir cW tarzı kilitli 4 bacaklı konektörle sonlandırılır. 

BP892xcLM3, BP892xcLM3-TH: Kilitli 3.5mm konektör kullanılarak Sennheiser kablosuz sistemleri için sonlandırılır.

BP892xcT4, BP892xcT4-TH: Shure kablosuz sistemleri için TA4F tipi konektörle sonlandırılır.

Kullanım ve bakım

11V-52V phantom güçle çalışan BP892x mikrofonun çıkışı alçak empedans (Lo-Z) dengeli. Sinyal Pin 2 ve Pin 3 nolu bacaklar üzerinde ilerlerken, Pin 1 numaralı bacak toprak ucu. Çıkış fazı “Pin 2 hot”; pozitif akustik basınç Pin 2 nolu bacakta pozitif gerilim üretiyor.

Kablolu modellerle verilen AT8545 güç modülündeki bir 80Hz yüksek geçirgen UniSteep filtre, düz bir frekans tepkisinden alçak uçta sıfıra yumuşak düşüşüne kolayca geçiş sağlıyor. Sıfıra yumuşak düşüş konumu, yakın vokal kullanımda mikrofonun patlama sesine (popping) hassasiyetini azaltıyor. Trafik, havalandırma sistemleri gibi alçak frekanslı ortam gürültüsü, mekan yankılanması ve mekanik olarak eşleşen titreşimler gibi seslerin yakalanmalarını azaltıyor. UniSteep filtreyi çalıştırmak için bir ataç veya sivri uçlu başka bir şeyle anahtarı eğik duruma getirmek gerekiyor.

BP892x MicroSet esnek tasarımı sayesinde ister sağ ister sol kulağa yerleştirilebiliyor. Mikrofon çubuğunu hafifçe yukarı doğru bükerek eğimli hale getirin, ardından hafif ve eğimli askıyı kulağınızın çevresine takın, böylece çubuk kulağınızın altından ileriye doğru uzar. Çubuğu yüz hatlarınıza göre ayarlayın, mikrofonu ağzınızın kenarının yakınına getirin. Mikrofonun en iyi ses aldığı noktalar (sweet spot) oldukça geniştir; en iyi performans için ağzınızın kenarında deneyerek en uygun yeri bulun. Kafa bandı çocuklar ve yetişkinler için kolayca ayarlanabiliyor.

Gerginliği gidermek için verilen bir kablo mandalı sayesinde kablonun ağırlığı kafa takımını çekmeden mikrofon yerinde sağlam şekilde kalıyor. Mandalı kullanmak için kabloyu mandalın kablo tutucu oyuğunun içine kaydırın, ardından serbest ve rahat hareket etmek için mikrofon kablosunda yeterince gevşeklik payı bırakarak mandalı giysinize takın. 

Yuvarlak şekilli nem koruyucu, mikrofonu terden ve nemden korumak için veriliyor. En iyi koruma için nem koruyucuyu mikrofona mümkün olduğunca yakın konumlandırın. Nem koruyucuyu çıkarmak için önce mikrofon kılıfını çıkarıp zarar görmeyeceği bir yere koyun. Nem koruyucuyu mikrofonun üzerinden nazikçe kaydırın. Mikrofon kılıfını tekrar yerine takın.


Ürün BP892x MicroSet Tümyönlü Kafa Mikrofonu
Marka Audio-Technica
Firma Ertekin Elektronik
Telefon 0212 312 24 24
Web www.ertekin.com.tr

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.