Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Japonya’nın TV Kanalı TBS, İnternet Üzerinden Haber Yayınlama İş Akışını Atem Switcher’leri ile Oluşturdu
Japonya’nın TV Kanalı TBS, İnternet Üzerinden Haber Yayınlama İş Akışını Atem Switcher’leri ile Oluşturdu
19.12.2019 13:57

Blackmagic Design; Japonya’nın televizyon yayın istasyonu TBS’nin, Blackmagic’in ATEM 1 M/E Production Studio 4K, ATEM 1 M/E Production Studio 4K’lar ve ATEM 1 M/E Advanced Panel’leri ile, internet üzerinden haber yayınlama iş akışı oluşturduğunu duyurdu. Bu yeni tesis, Japonya’nın yaklaşan seçim kampanyasını kapsayan internet üzerinden yayınlanan geniş çaplı haber içeriği sağlamanın yanı sıra, günlük haberlerin de yayınlanması için kullanılıyor.

Japonya’nın başlıca ticari yayıncılarından birisi olan TBS, televizyon haricindeki akıllı telefon ve bilgisayar gibi cihazlar için en güncel haberleri sağlamaya dair talebin artması nedeniyle, internet üzerinden yayınlanan programlarını büyüttü. TV Kanalı şimdi; son haberler için bir Youtube kanalını, uydu üzerinden yayın için 24 saat haber sunan bir kanalı ve Twitter ile Facebook gibi sosyal medya için internet üzerinden haber yayınlamayı bünyesine dahil etti. Tüm bunlar, TBS’nin Tokyo ana bölgelerinde kurulmuş Blackmagic Design ATEM switcher’leri ile oluşturulan içeriği kapsamlarına alacak.

TBS TV’nin Haber Yapım Servisi ve İçerik İşleri Bölümünden Yoshihisa Yamamoto şunları söyledi: “İnternet üzerinden yayın servisimizi, haber bölümümüze yaptığımız büyük bir düzenlemenin bir parçası olarak güncelledik. Yeni iş akışı için ekipmanları seçerken, yaklaşan seçim kampanyası özel programında da kullanılabilecek switcher’ler kullanmaya karar verdik. Bu seçimler her üç senede bir gerçekleşiyor. Bu; sadece özel program için geçici bir tesis oluşturduğumuz, geçmişteki yaklaşımımızdan oldukça farklı. Her defasında tüm ekipmanı en baştan kurmak oldukça yorucuydu. Bu nedenle, internet yayını yapan ekipmanımızın daha çok yönlü ve kalıcı olması için bu fırsatı kullandık. Böylelikle seçim kampanya programımız için de kullanabildik.

TBS TV’de günlük internet üzerinden yayın işlemlerini idare eden Hayato Aoyama şunları ekledi: “24 saat boyunca internet yayını yapan programımız için sadece Blackmagic ATEM 1 M/E Production Studio 4K’yı kullanırdık fakat, planladığımız yeni internet yayın içeriğinin hepsinin üstesinden gelebilmek için daha fazla giriş ve çıkışa ihtiyacımız vardı. Bu yüzden, ATEM 2 M/E Production Studio 4K ve ATEM 1 M/E Advanced Paneller ile sadece sosyal medya kanalları için kullandığımız bir ATEM 1 M/E Production Studio 4K dahil olmak üzere, daha büyük Blackmagic switcher’leri ekledik.

Her bir ATEM; switcher televizyon yayınlarından, VTR’lardan ve altyazılardan görüntüler alır. ATEM 2 M/E Production Studio 4K’nın 20 adet girişinden faydalanarak, altyazılar için TBS ilave girişleri kullanırken, kamera sinyallerini switcher’e gönderiyor. Her bir ATEM switcher de ayrıca, daha sezgisel çalışma için LAN üzerinden bir ATEM 1 M/E Advanced Panel’e bağlı.

TBS; aynı zamanda çeşitli Blackmagic Mini Converter’leri kullanıyor. Bunlar arasında, ATEM 2 M/E Production Studio 4K ile iki VTR girişi ve ATEM 1 M/E Production Studio 4K için 1 VTR girişi için kullanılan GPI ve Tally lambaları da var. ATEM 2 M/E Production Studio 4K’yı besleyen kameradan gelen ses, Blackmagic Mini Converter SDI to Audio üzerinden bir ses mikserine gönderiliyor. Sonrasında, tüm video ve ses sinyalleri bir matris yönlendiriciye gönderiliyor ve her bir program bir kodlayıcı üzerinden yayınlanıyor.

Blackmagic Design ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 222 45 02 numaralı telefondan MediaCast’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.