Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > ABD’de Calrec Konsollarıyla İspanyolca Yayın
ABD’de Calrec Konsollarıyla İspanyolca Yayın
19.12.2019 13:59

ABD’de azınlık tarafından sahip olunan en büyük özel İspanyolca yayıncı Liberman Broadcasting (LBI Media), her hafta elli saatten fazla orijinal televizyon programı üretiyor. LBI Media’nın hızlı çalışılan haber stüdyolarına uyarlanabilen, hızlı kurulan ve kolay çalışılan ses çözümleri gerekiyor. Odaklanılan işi de haberlerin kendisi kadar hızlı değiştirebilmek için LBI Media, Calrec Audio’nun Brio 36 ve Summa dijital ses konsollarını tercih ediyor.

Liberman Broadcasting Mühendislik Başkan Yardımcısı Chris Buchanan şunları söyledi: “Çoğu standart olarak Calrec konsollarıyla donatılmış halde teslim edilen kiralık tırlarımızı tamamlamak için şirketin endüstrideki ününü de göz önünde bulundurarak Calrec’i seçtik. Teksas-Dallas’taki yeni LBI haber operasyonu için Brio 36, Kaliforniya-Burbank’taki tesisimizde gereken yenileme için Summa konsol satın aldık.

LBI Media Alarma TV, El Mameluco, iTestigo, Noticiero Cierra de Edicion, Noticiero Estrella TV, En Vivo gibi yerel ve ulusal haber programlarının canlı yayınlarında her iki konsoldan da yararlanıyor. Her stüdyo gibi LBI’ın da yapım alanları için de mal varlığı önemli. Küçük yapılı Calrec Brio 36 genel amaçlı bir çözüm ve şirketin Hydra2 uyumlu aygıtlarıyla bağlantısı onu daha da çok yönlü hale getiriyor. Brio 36’nın yüzeyindeki analog ve dijital giriş-çıkışlar ile GPIO, konsolu yayın ortamları için ideal kılıyor. 

Buchanan ekledi: “Canlı haber yayınının hızlı akan temposu gereği yeni Dallas tesisimizde Brio 36’nın denetimli I/O, geniş kapsamlı izleme, surround ses ve yüksek veri yolu miktarı gibi yayına özgü yeteneklerine sahip olmamız iş akışımızı büyük ölçüde geliştiriyor. Burbank tesisimizin görüntü denetim odasındaki mevcut konsolu Calrec Summa ile değiştirdiğimizde, ses mühendisleri ses kalitesindeki farkı hemen fark ettiler.

Her iki Calrec konsolu da üstün ağ bağlantı yetenekleri ve çok sayıda girişe ve çıkışa ölçeklendirilebilme yetenekleriyle güçlü olduklarını kanıtladılar. Buchanan ile LBI Media ekibi Calrec konsolların kalitesinden ve kullanım kolaylığından etkilendiler. “Calrec daha önceki konsolumuzla elde edemediğimiz üstün bir ses sağlıyor. Kolay sürülmeleri, esneklikleri ve yardımcı özelliklerle dolu olmaları bize sıradaki iş üzerinde yoğunlaşabilme imkanı veriyor. Bu sayede LBI ve bağlı istasyonları ülke çapında izleyicilere üst düzey içerikler üretiyorlar. Summa ile Brio 36 sayesinde ses kalitesinden hiçbir şekilde ödün vermeden az ama akıllıca çalışıyoruz.

Calrec Bölge Satış Müdürü Dave Lewty yorum yaptı: “LBI ile böylesine üretken bir ilişki kurmaktan keyif aldık ve şirketin yayın gereksinimleri için Calrec’i seçmeye devam etmesinden mutlu olduk. Konsollarımızın sundukları sade, sezgisel menü dolaşımı ve üst düzey performans, yayın iş akışlarını geliştiriyor ve işlevleri hızlandırıyor. Müşterilerimizin Calrec ile gelişmeye devam etmelerinden memnunuz.”

Calrec ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 212 80 75 numaralı telefondan A+SF’yi arayabilirsiniz.

 

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.