Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Rugby Dünya Kupasında LiveU Teknolojisi
Rugby Dünya Kupasında LiveU Teknolojisi
20.12.2019 10:22

Birleşik Krallıkta ITV ağı için spor programları yapan ITV Sport, 2019 Rugby World Cup (RWC) etkinliğinde izleyicilere zengin bir deneyim sunmak ve uydu ile fiber sinyalleri yedekleyerek destekleyen üçüncü bir felaket onarım (disaster recovery) çözümü için LiveU’ya yöneldi. 

ITV Sport’un ülkenin çeşitli yerlerindeki ekiplerde kullandığı portatif LU600 HEVC ünitelerinin her biri maç yayınlarının ötesinde bir dizi ek malzeme sağlıyor. İçlerinde muhabirler de olan bu seyyar ekipler malzemelerini kurgu ve canlı haberler için Birleşik Krallıktaki ITV Sport’a gönderiyorlar. Böylece yapımcı malzemenin Birleşik Krallık’a nasıl geri gideceği hakkında endişelenmeden içerik üzerinde yoğunlaşabiliyor. Ayrıca öne çıkarılıp vurgulanan sunum bağlantılarının bazıları da LiveU yoluyla gönderiliyor.

ITV Sport Productions Spor Teknik Direktörü Roger Pearce şöyle konuştu: “Yayınlarımızı zenginleştirmek için muhabir ekiplerimizde yıllardır başarıyla LiveU kullanıyoruz. Bu yıl RWC’de LiveU için iki ayrı işimiz var; muhabir ekiplerimizden ve sunum stüdyolarımızla OB araçlarımızdan gelen malzemeleri canlı yayınlamak, kaydetmek, iletmek.” Pearce normal fiber ve uydu dağıtımından tamamen farklı yüksek kaliteli DR sinyalleri sağlamak için düşük maliyetli seçenekler ararlarken bu fikrin öne çıktığını açıkladı. Mevcut LiveU altyapısını test ettikten sonra kolay ve uygun maliyetli bir çözüm sağladığını belirtti. 

LiveU DR kurulumu iki katlı. ITV Sport üçüncü yedek için LU600 ve LiveU Xtender aktif harici anteni (Japonya’da ilk kez) doğrudan Birleşik Krallıktaki playout sağlayıcısı Red Bee Media’ya kurdu. İkincisi, ITV Sport’un Maidstone Central Apparatus Room cihaz odasındaki alıcı bir LU600 ile diğer Xtender, klasik bağlantıları kullanamazlarsa buradan playout sağlayıcılarına bir sinyal göndermek için kullanılabiliyor. 

Pearce ekledi: “Yayın DR sinyalleri iş akışı bizim için önemli, çünkü uygun bir maliyetle kullanılabilir bir sinyal sağlıyor. Hatanın söz konusu olamayacağı RWC gibi etkinlikler için izleyicilere yayınlarımızı güvenilir şekilde ulaştırmamızı garantilemek için değerli bir araç. LiveU seyyar ekiplerimize dolaşma özgürlüğü ve malzemeleri hızla yayına aktarma esnekliği veriyor. Uygun maliyetli kakı sinyalleri sağlamak için LiveU kullanma fırsatı çok başarılı gidiyor ve gelecekteki gelişmeleri merakla bekliyoruz.

LiveU ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 259 79 71 numaralı telefondan Radikal Elektronik’i arayabilirsiniz.

 

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.