Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > MediaCast Profesyonel Video Ekipman Fuarı’ndaydı
MediaCast Profesyonel Video Ekipman Fuarı’ndaydı
20.12.2019 10:50

Herkesin merak ettiği, yakından görmek istediği sinema ve film ekipmanlarının yanı sıra uzmanların anlatımlarının da olduğu Profesyonel Video Ekipman Fuarı 7 – 8 Kasım 2019 tarihlerinde İzmir’de düzenlendi ve Blackmagic Design Türkiye Distribütörü olarak MediaCast da yerini aldı. 

İzmir çevresinden ve diğer illerden gelen sektör profesyonellerinin ve sektöre ilgi duyanların katılımıyla fuar alanında 500 kişiye ulaşıldı. Fuarın oldukça yoğun geçen iki gününde de Blackmagic Design standına ilgi büyüktü. MediaCast’ten Blackmagic Kamera ve DaVinci Resolve Uzmanı Alper Camadan ve Blackmagic ATEM/Canlı Yayın Uzmanı Cenk İskin, standda katılımcılar ile bir araya geldi. 

Kamera tarafında Pocket 6K ve Pocket 4K’nın esnekliği, kullanımı, Zhiyun Crane 3 Lab’ın üzerindeki performansı ve Blackmagic RAW kayıtlarının mobil bir DaVinci sisteminde nasıl işlenebileceği gösterildi. Blackmagic Design Ekosistemi’nin kameradan kurguya, renge ve görsel efekte kadar workstation’lara ihtiyaç duymadan nasıl çalışma olanağı sağladığı katılımcılara anlatıldı. Ayrıca katılımcılar, kameraları ve DaVinci Resolve Mini Panel’i inceleme ve test etme fırsatı buldular.

Diğer taraftan ATEM switcher’ların ve Pocket kameraların canlı yayın sistemlerinde nasıl kullanıldığına dair bilgiler verildi. Özellikle mobil reji ve web TV amaçlarıyla kullanılan daha portatif Blackmagic Design ürünleri, fuar alanına gelen katılımcılar tarafından merakla karşılandı. Standda bulunan Blackmagic ATEM Television Studio, ATEM Television Studio Pro 4K, HyperDeck Studio Mini, Teranex Express ve Video Assist ürünleri hakkında detaylı bilgiler verildi. Video switcher mantığının anlatıldığı, diğer kombinasyonlar ile ortaklaşa çalışan bir sistemde kullanıcılara test ettirildi. Bunların yanı sıra video switcher’lardaki Multiview programları, kaynaklar arasındaki geçişler ve internet üzerinden canlı olarak yayınlanması konusunda katılımcılar ile birlikte uygulamalar yapıldı.

MediaCast bu etkinlikle ilgili şu açıklamayı yaptı: “Değerli iş ortaklarımız OktoStore’a ve DroneTürk’e hepimiz için oldukça verimli geçen Profesyonel Video Ekipman Fuarı için teşekkür ediyoruz. Bu güzel etkinlik sayesinde İzmir’de çok sayıda katılımcı ile bir araya gelerek DaVinci Resolve, Pocket 4K-6K ve ATEM canlı yayın sistemleri hakkında konuşma şansımız oldu.

Blackmagic Design ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 222 45 02 numaralı telefondan MediaCast’i arayabilirsiniz. 

 

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.