Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Şikago’da Geniş Telos VX Kurulumu Gerçekleştirildi
Şikago’da Geniş Telos VX Kurulumu Gerçekleştirildi
30.08.2017 09:59

Windy City’deki haber ve tartışma kanalı WGN Chicago’da Baş Mühendis olarak çalışan Bill Murdoch, kısa süre önce gerçekleştirilen ve telefon sistemini modernleştiren büyük Telos VX kurulumu hakkında görüşlerini anlattı: “Biri ana biri yedek olmak üzere iki sistemimiz var. İki Asterisk sunucu, yaklaşık bir düzine POTS hattı girişi, çok sayıda stüdyoda 15 VSet, beş arama gösterim konumu kullanıyoruz.” Bill WGN’de çok fazla canlı konuşmalı program olduğunu, VX sisteminin sunduğu esneklikle telefon kapasitesi olmasaydı personelin çok büyük zorluk yaşayacağını söyledi. Birçok yapım odasındaki VX telefonların, ihtiyaç halinde bu odalardan bir program ya da haber yayını hazırlamaya imkan verdiğini vurguladı.

WGN belli bir anda yayın yapan stüdyoyu değiştirerek çalışıyor ama VX bu dolaşımlı stüdyo yaklaşımında mükemmel çalışıyor. WGN sadece yarışmalar için on iki hatlı bir yarışma kurulumuna da sahip. 72 adede kadar kişi yarışma için arama yapabiliyor.

WGN’nin Telos VX’e geçmesi, 20 analog hattın ortadan kalkmasıyla önemli tasarruf sağladı. Ayrıca iki fader’li çalışma modu WGN için özel programlandı ve sık kullanılıyor. Bill açıkladı: “Bir VIP konuğunuz varsa onu bir fader’e, arayanları ise diğer fader’e koyup iyi bir ses seviye miksi elde edebiliyorsunuz. Kilitleme özeliği sayesinde arayanlar arasında dolaşırken VIP kişiyi kaybetmiyorsunuz.

Arama gösterim yazılımı, yapımcıdan yayındaki sunucuya ekran mesajları gönderilmesine imkan veriyor ve hangi hatların yayında oldukları görülebiliyor. Farklı renkler farklı hat durumlarını temsil ediyor; çalan hatlar kırmızı, yayındakiler yeşil, beklemedekiler mavi, ekrandakiler mor renkte gösteriliyor.

Telos ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 274 69 10 numaralı telefondan Mavi İletişim’i arayabilirsiniz.