Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > BMW Berlin Maratonunda Sony Yapım Çözümü
BMW Berlin Maratonunda Sony Yapım Çözümü
20.12.2019 11:01

BMW Berlin-Marathon, Deutsche Telekom ve Infront Productions ile işbirliği içerisinde Sony Virtual Production çözümüyle yeni bir kablosuz iş akışı kurdu. 

Sony’nin Cloud tabanlı canlı etkinlik yayın çözümü, Infront Productions’ın BMW Berlin-Marathon’un yüksek kaliteli canlı görüntüleriyle sosyal medya üzerinden küresel çapta yeni izleyicilere ulaşmasını sağladı. 

Sony Virtual Production Cloud anahtarlama sistemi sayesinde Infront Productions Sony Xperia akıllı telefonlarını kullanarak doğrudan izleyicilerin ilgisini çekti ve kaynaklarını optimize ederek kurulum sürelerini kısalttı.

Infront Productions yapım bölümü başkanı Peer Seitz yorum yaptı: “Yapımcılıkta gerçek bir değişime şahit oluyoruz. Geçmişte veri merkezini bazen bir OB van aracı biçiminde etkinliğe getiriyorduk, ama şimdi kolayca Cloud’a taşıyıp içeriği internet yoluyla aktararak, etkinlikleri veri merkezinin yakınına getiriyoruz.

BMW Berlin-Marathon için Sony Virtual Production ile işbirliği yaptık ve yaptığımız kurulum esnek kaynak yerleştirmeye imkan veriyor; yakın gelecekte prodüksiyon operatörleri istedikleri her yerden çalışabilecekler.

Deutsche Telekom 5G Ürün Müdürü Tiana Trumpa ekledi: “İzleme deneyimlerinin kişiselleştirilmesi için giderek artan bir talep var. İzleyicilerin ilgisini çekmenin bir yolu, akıllı telefonlar üzerinde yarattıkları yüksek kaliteli içeriklerini yapıma uyarlamak. Deutsche Telekom’da biz gereken ağ yeteneklerini sağlayarak yapım firmalarının bunu başarmalarını istiyoruz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.