Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Martin by HARMAN ERA 500 Hybrid IP Açık Hava Işık Kaynağı
Martin by HARMAN ERA 500 Hybrid IP Açık Hava Işık Kaynağı
20.12.2019 11:04

Ses, görüntü, aydınlatma ve denetim sistemleri uzmanı HARMAN Professional Solutions, yeni Martin ERA 500 Hybrid IP açık hava ışık kaynağını sunuyor.

Martin’in gerçek IP65 koruma sınıfı “hepsi bir arada” tarzı hareketli kafalı ışık kaynağı, güçlü 1:20 zoom aralığı, demet, nokta ve yaygın ışık modlu güçlü optik performans, yüksek çıkış, geniş zoom aralığı, CMY renk miksi ve prizma efektlerini, küçük boyutlu tasarımında bir araya getiriyor. Martin’in bilinen kullanıcı deneyimini ve IP65 koruma düzeyini sunan Martin ERA 500 Hybrid IP, konser turneleri, festivaller ve diğer Açıkhava etkinlikleri için dayanıklı ve etkin bir araç.

Martin ERA 500 Hybrid IP ışık kaynağındaki verimli 370W Philips lamba, 16.000 lümen çıkış veriyor. 7800K renk sıcaklığı sunan Martin ERA 500 Hybrid IP, havada etkileyici efektler yaratmak için gerekli olan yüksek parlaklık algısı sağlıyor. 6.000 saat lamba ömrüyle ERA 500 açık hava kullanımı için gerçek bir “demet” hibrid isteyen ama sık ampul değiştirmenin ek maliyet ve zorluğundan uzak durmak isteyenler için ideal. Hepsi bir arada tarzı optik tasarım, dar veya geniş kapsamlı aydınlatma için demet (beam), gobo’ların projeksiyonu için nokta (spot), yumuşatılmış bir ışık efekti için yaygın (wash) ışık olmak üzere çoklu yansıtma modları sağlıyor. 

Martin ERA 500 Hybrid IP üstün parlaklık ve performansın yanı sıra, tipik olarak daha pahalı kaynaklarda bulunan sıra dışı renk paletini sunuyor. Bütünleşik CMY renk miksi derin, doygun renklerden hoş pastellere, ayrıca hızlı geçişlerden kesintisiz sönümlemelere kadar değişiyor. Martin ERA 500 Hybrid IP CTO’nun ½ CTO, ¼ CTO içeren esnek bir renk tekerleği kullanması, sadece ana ve ara renkler değil, donatımdaki diğer aydınlatma aygıtlarından gelen parlak ışıkları dengelemek için gereken daha sıcak renkleri üretmeye de yardımcı oluyor. 

Martin ERA 500 Hybrid IP kaynağın dinamik efektleri arasında yer alan pürüzsüz kısma ve çoklu kısıcı profil eğrileri, ren sıcaklığı üzerinde çok az etki yapıyor. Aydınlatma yönetmenleri anında ve eksiksiz karartmalar elde edebiliyor veya kendi gereksinimlerine uyacak yavaş, kesintisiz kısmayı seçebiliyorlar.  Çoklu kısma eğrisine sahip Martin ERA 500 Hybrid IP diğer ışıkların kısma karakteristikleriyle eşleşecek şekilde programlanabildiği için, var olan donatımların içerisine bütünleştirilmesi kolay ve sorunsuz. Dokuz adet döner gobo ve on beş tane statik goboyla, aydınlatma tasarımcıları tümü orijinal Martin tasarımları olan her türlü hava efekti, desen projeksiyonu ve prizma kombinasyonu için çok miktarda seçeneğe sahipler. Martin ERA 500 Hybrid IP kaynağın ayrı ayrı döndürülebilen ve üst üste bindirilebilen iki prizması, endüstri standardı çok taraflı dairesel projeksiyondan düz ve dairesel şekillerin bindirilmelerine kadar sınırsız efekt kombinasyonları sunuyor. 

Martin ERA 500 Hybrid IP aydınlatma aygıtının üstün özelliklerini küçük tasarımına sığdırması, taşınmasını ve donatılmasını kolaylaştırıyor ve kamyonda ve depo rafında az yer kaplamasını sağlıyor. IP65 koruma derecesi sayesinde toza ve su sıçramasına karşı en üst düzeyde dayanıklılıkla fırtınalı havalarda bile konser turneleri, festivaller, açık hava etkinliklerinde güvenilirlikle kullanılabiliyor. 

Martin by HARMAN ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 312 24 24 numaralı telefondan Ertekin Elektronik’i arayabilirsiniz.

 

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.